Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Adapazarı’nda 150. yıl heyecanı


Adapazarı Belediyesi 150’nci kuruluş yıldönümünü nedeni ile Ramada Otel’de sivil toplum örgütlerinin katılımı ile birlikte değerlendirme toplantısı düzenledi.

İstişare toplantısı

2018 yılında kuruluşunun 150.yılını kutlayacak olan Adapazarı Belediyesi, sivil toplum örgütleri ile bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen,  AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç,AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, AK Parti ve MHP meclis üyeleri çok sayıda sivil toplum örgütü başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Gelecek talepler

Şehrin geleceğine yönelik yapılan toplantıda konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “2018 yılında Adapazarı’nın 150’nci kuruluş yılına giriyoruz. Bunun öncesinde sivil toplum örgütlerimiz ile bir istişare değerlendirme toplantısı yapmak istedik. Belki istek ve gelecek taleplere hemen çözüm bulunması mümkün olmayabilir ancak bu yönde birlikte güzel adımlar atılabilir. Bizi belediye olarak, gençlerle ayrı, yaşlılarla ayrı, çocuklarla ilgili ayrı çalışmalar yaparak, yaşam kalitelerine destek olmaya çalışıyoruz. Yazın çocukları, kış geldiğinde ise havuzla yaptığımız anlaşmayla anneleri ücretsiz yüzdürüyoruz. İnsanların yaşam kalitesi giderek artıyor. Bundan 10 yıl önce Yüzme olimpiyatlarına Türkiye’den 10 kişi zorla bulunurken şimdi bu sayı 100’leri buluyor hatta geçiyor. Boğulma olaylarında yüzde 20 azalma oldu. “dedi.

Adapazarlıyım

Adapazarı isminin önemine vurgu yapan Toplantıda konuşma yapan AK Parti Milletvekili Mustafa İsen, “Ben doğma büyüme Adapazarlıyım. Bu şehirde çok farklı etnik kimliklerin bir arada yaşadığını biliyorum. Bu kadar farklı kültür ve kimliğe sahip olmamıza rağmen uyum içinde bir arada yaşamayı başarabiliyoruz. İnanıyorum ki; şehrimizde olan sorunlarımızı da birlikte çözüme kavuşturabiliriz. Buradaki hassasiyetimiz sorunlarımızı konuşurken birbirimizi anlayarak, sabırla, profesyonel bir şekilde hareket etmemiz olacaktır.”diye konuştu.

Kaliteli yaşam

 Toplantıya konuk olarak katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk; Adapazarı’nda bulunmaktan duyduğu memnuiyeti ifade ederek, “ Adapazarı’nda belediyecilik anlamında yaşanacak gelişmelerin hep birlikte yapılması gerektiğine inanıyorum. Sivil toplum örgütleri belediyelerin birlikte uyum içinde çalıştığı kuruluşlardır. Ortak amaç şehir ve daha kaliteli yaşamdır. Hükümetimiz son 15 yılda ülkede çok güzel çalışmalar yaptı. Belediyelerimiz de bulundukları il ve ilçelerinde halka daha iyi hizmet verebilmek adına mücadele ediyor ve etmeye devam edecektir”dedi. Muhtarlar Derneği Başkanı ErdaL Erdem ise mahallelerde yapılan asfalt, park, kilitli parke ve spor sahaları için Başkan Dişli’ye teşekkür ederek, muhtar ve sorunlarıyla ilgili konuşma yaptı.

31 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 815 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU