Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Gönüllülere ve öğrencilere AFAD haberleşme eğitimi


O Kahraman Benim Projesi kapsamında AFAD Gönüllülerine ve eğitimlere kayıt yaptıran öğrencilere yönelik Afet ve Acil Durumlarda Haberleşme ve Muhabere Eğitimi gerçekleşti.

Eğitim konuları

Amatör Telsiz Operatörü ve AFAD Gönüllüsü Ahmet Memiş tarafından verilen eğitimlerde; Amatör telsizcilik nedir? Amatör telsizci ne yapar? Olağanüstü durumlarda haberleşme, AFAD’ın haberleşmede bulunduğu nokta ve projeler, Dünyada ve Türkiye’de amatör telsizciliğin ve haberleşmenin nasıl yapılır?, Telsiz sistemi kurulumu ve kullanımı, Amatör Telsizciliğin çalışma esasları ve araçları nelerdir? Olağanüstü durumlarda amatör telsizcilerine neden gerek duyulur? Uluslararası haberleşme ve kısa mesafelerde haberleşme konuları hakkında bilgiler aktarıldı.

Bilgi aktarımı

Eğitim sonunda Sivil Toplum Kuruluşları ve Gönüllüleri için hazırlanan, Afet ve Acil Durumlarda Haberleşme olarak da kullanımda faaliyete geçen STK odası gönüllüsü Ahmet Memiş tarafından gönüllülere ve öğrencilere tanıtılarak yapılacak projeler ve faaliyetler hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitime katılan AFAD Gönüllülerine ve öğrencilere teşekkür edildi.

6 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 606 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU