Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Muhtardan yardım çağrısı


Okullarına yapılan çelik konstüksiyondan 30’ar M2.lik iki adet sınıfın parasını ödeyemediklerini ifade eden Yağcılar Mahallesi Muhtarı Ali Öz, yetkililerden yardım istiyor.

Sınıf

Mahallesinde 210 hane ve bu hanelerde de 975 kişinin yaşadığına dikkat çeken Yağcılar Mahalle Muhtarı Ali Öz, mahallerinde bulunan ilkokul binasının sınıf bakımından yetersiz olması yüzünden öğrencilerin çiftli eğitim sisteminden yararlanarak eğitimlerini sürdürdüklerini, bu durumun hem öğrencileri hem de onların velilerini sıkıntıya soktuğunu söyledi. Muhtar Öz, konu ile ilgili ötürü okullarına iki derslik daha kazandırmak suretiyle tekli eğitim sistemine geçebilmek için İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçildiğini, bu müracaatlarının sonucunda okullarına çelik konstüksiyondan 30’ar M2.lik iki adet sınıf yaptırıldığını belirtti.

‘Yıkacağım’

Yaptırılan bu yeni iki dersliğin maliyet tutarı olan 50 bin liranın30 bin lirasının Kaymakamlık onayı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılandığını, kalan 20 bin liranın da kendilerinin ödemesi gerektiğini söyleyen Muhtar Öz, “Ancak bahse konu olan 20 bin lirayı temin edip inşaatı yapan müteahhide ödeyemedik. Ödeme yapamadığımız için de inşaatı yapan müteahhit ‘Bu yıl içinde bu parayı ödemezseniz çelik konstüksiyondan yaptığım sınıfları yıkacağım’ şeklinde haber gönderdi” dedi.

Yardım çağrısı

“Yaptığımız protokol gereği kalan borç tutarı olan 20 bin lirayı Mahalle olarak bizim ödememiz gerekiyor ama maalesef bu parayı toplayamadık. Mahalleye dönüştüğümüz için de bütçemiz yok. Müracaat ettiğim insanlardan da beklediğim desteği alamayınca borcumuzu ödeyemedik. Şu an tabiri caizse tam anlamıyla diken üzerindeyim. Çocuklarımız tam rahata kavuştu derken şimdi de yaptırdığımız sınıfların yıkılması gibi bir tehlike ile karşı karşıyayız” diyen Yağcılar mahalle Muhtarı Ali Öz, yetkililere borcumuzu ödeyecek durumda değiliz. Bizi bu sıkıntıdan kurtarın çağrısı yapıyor.

7 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 507 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU