Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Çiftetellili kutlama!


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın dün iki adaylı olarak gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut başkan Ahmet Akdardağan 350 oy alarak yeniden başkan seçildi. Diğer aday Muhammet Bayrak ise 141 oy aldı.

Genel kurul

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın olağan genel kurulu dün gerçekleştirildi. Çark Mesire Düğün Salonu’nda yapılan genel kurula Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Hak-İş İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, Çelik-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt, AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın, AK Parti Adapazarı İlçe Başkan Vekili Metin Kurtuluş, üyeler ve davetliler katıldı.

Balcı divan başkanı

Genel kurulda divan başkanlığına Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı seçildi. Balcı’nın yönettiği genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı. Yönetim kurulunun idari ve mali açıdan ibra edilmesinin ardından da dilek ve temenniler bölümünde konuşmalar gerçekleştirildi.

Değişimin öncüsü

İlk konuşmayı gerçekleştiren Güven Doğruoğlu, “ Siz değerli meslektaşlarımıza hizmet etmek için bu yarışın içerisinde bulunuyoruz. Bizler birilerinin icazeti ile bu yola çıkmadık. Muhammet Bayrak’ı destekleyerek bakkallarımıza hizmet etmek amacındayız” dedi. Başkan Adayı Muhammet Bayrak ise, “ Çok kıymetli bakkal kardeşlerim. Bakkallık mesleğini yürütmekten onur duyuyorum. Muhammet Bayrak olarak değişimin öncüsü olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Seçim yapıldı

Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Akdardağan ise, “ Bizim en büyük sorunumuz zincir marketlerdir. Bunlara karşı bir olarak hareket etmeliyiz. Görevimiz bu olmalıdır. Zincir marketlerin de bir kuruma bağlanması gerekiyor. Tekel ve sigarada iskontoların çok düşük olması sebebi ile de çalışmalarımız var. Esnaflarımızın sorunları için çalışıyoruz” dedi. Akdardağan’ın konuşmasının ardından seçime geçildi. 465 delegenin oy kullandığı seçimde Ahmet Akdardağan 350 oy alarak başkanlığa seçildi. Muhammet Bayrak ise 141 oy alabildi 4 oy ise geçersiz sayıldı. Seçimin ardından tüm üyelere teşekkür eden Ahmet Akdardağan birlik ve beraberlik içinde olacaklarını dile getirdi.

Başkan: Ahmet Akdardağan

Yönetim Kurulu Asil:

Yakup Berber

Yaşar Beğen

Ahmet Sulak

Cevdet Ayan

Yusuf Güzel

Savaş Soyubol

Yönetim Kurulu Yedek:

Burhan Eren

Abdurrahman Tamar

Habib Düzce

Emre Sevindik

Ali Oktar

Abdullah Dirim

Enbiya Kayıkçı

Denetim Kurulu Asil

Soner Çolak

Cengiz Çetin

Eray Ulukut

Denetim Kurulu Yedek

Ahmet Baygın

Ayşe Yalçınkaya

Fatma Üvez

Kaybeden Liste

Başkan Adayı :  Muhammet Bayrak

Yönetim Asil: Murat Dağabakan, Güven Doğruoğlu, Zeynep Küçük, Hacer Üstün, Nuhi Kurtiş, Hüseyin Abay

Yönetim Kurulu Yedek: Nesim Karasungur, Habip Düzce, Yusuf Koş, Latif Demirci, Hacer Cinal, Zekai Coşkun

Denetim Kurulu Asil: Raif Kapısız, Şafak Savur, Ayşe Baylan

Denetim Kurulu Yedek: Ayşe Gül, Ayhan Karakaya, Ahmet Hızal

8 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1275 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU