Günün Tarihi:29 Kasım 2021

‘Onurlu mesleğim;terzilik’


Sakarya Terziler, Tuhafiyeciler, Konfeksiyoncular Esnaf Odası seçiminde konuşan Başkan Soğuk, “25 Yıl mesleğimi terzilik olarak icra ettim. Dünyaya yeniden gelsem yine bu onurlu mesleği seçerdim” dedi.

‘Destek gerekli’

Sakarya Terziler, Tuhafiyeciler, Konfeksiyoncular Esnaf Odası seçimi yapıldı. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta kongreye katılarak başkanlığa seçilen İbrahim Çokluk ve yönetimini tebrik etti. Soğuk terzilik mesleği yıllarındaki ustalarıyla da bir araya gelerek hasret giderdi. Kendisinin de terzilik mesleği içinden geldiğini ve 25 yıl bu mesleği icra ettiğini hatırlatan Başkan Soğuk, “Dünyaya yeniden gelsem tekrar bu mesleği seçerdim. Çok onurlu, saygıdeğer ve kutsal bir meslektir. Ülkemizde konfeksiyonculuğun artışı terziliğin azalmasına neden oldu. Bu mesleğe destek verilmesi gerekiyor. Sisteme bağlı olarak çırakta yetiştiremiyoruz. Mutlaka çıraklık müessesemizin de gözden geçirilip devreye girmesi gerektiğini düşünüyorum. Terziliği yaşatmamız gerekiyor” dedi. 

10 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 634 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU