Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Çark Caddesi hala bir numara’


Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Turgaç şehirdeki AVM’lerin günde 7 bin ziyaret ortalaması olduğunu dile getirerek, “ Çark Caddesi’nin potansiyeli ise günde 50 bin kişi. Çark Caddesi hala bir numara” dedi.

Basın buluşması

2011 yılında faaliyete giren Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği 3. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Kongre sonrasında değişen yeni yönetim kurulu başkanı Kemal Turgaç ve yönetim kurulu üyeleri basınla buluştu. Mevcut olan ve devam eden günlerde olabilecek sorunlara yönelik çözümlerin konuşulduğu programda, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla basın mensuplarının da gazeteciler günü kutlandı.

Üretme hayreti

Programda konuşan Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgaç, “Çark Caddesi şehrinizin en büyük alışveriş merkezidir. Sahip olduğu bu misyon beraberinde de bazı sorunlar getirmektedir. O yüzden iyi yönetilmesi gerekmektedir. Bizde bu dönemde mevcut olan ve devamında gelebilecek sorunlarla yönetici arkadaşlarımızla birlikte ortak akılda çözümler üretmeye gayret göstermek arzusundayız inşallah başarılı oluruz” dedi.

Şehre layık görüntü

Cadde’de ki temel sorunları altı başlıkta toplayabileceklerini belirten Turgaç, “Çark Caddesi’ndeki temel sorunları altı başlıkta toplayabiliriz. Bunlar; Çevre ve temizlik, asayiş ve güvenlik, kayıt dışısatışlar, dilencilik ve kolları, trafik ve otopark, tuvalet ve benzeri sosyal hizmetler. Bu sorunların üzerine başta siz değerli basın mensupları ve ilgili resmi kurumlarla ortak bir çalışma yürüterek gitmek istediğimizi buradan belirtmek isterim. Amacımız caddemizin en iyi şekilde şehrimize layık bir görüntü içeresinde olması olacaktır” şeklinde konuştu.

En büyük sorun

Başkan Kemal Turgaç konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da cevapladı. AVM’lerin artmasının caddedeki mağazaları olumsuz etkileyip etkilemediğine yönelik soru üzerine Turgaç, “ Çark Caddesi hala bir numara. Bu bir gerçek, bunu şöyle ispat edebiliriz; AVM’lerde günde 7 bin kişi ortalaması iyi olarak kabul edilirken çark caddesinin potansiyeli 50 bin. Dışarıdan gelen şirketlerle entegre olamama sorunu yaşıyoruz. Ancak Çark Caddesi’nin en büyük sorunu otopark sorunudur. Aracı olanların caddeye girmesi hergün zorlaşıyor” dedi.

Üniformalı polis

Güvenlik ile ilgili ne gibi tedbir istediklerinin sorulması üzerine ise Turgaç, “ 24 saatlik caddede duracak bir ekip otosu istiyoruz. Bayanların en fazla olduğu yer olan caddemizde bayan polis olmaması büyük bir eksiklik. Hem bayan polis hem de üniformalı polis istiyoruz. Güven timleri işlerini yapıyor ancak biz buradayız diyen polisler istiyoruz. Hatta yabancı dil bilen polisler istiyoruz. Emniyet başarılı işler yapmak istiyorsa Çark Caddesi vitrinini iyi kullanması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Yüksek kira fiyatları hakkında ise Kemal Turgaçfiyatın düşmesinin kaliteyi de düşüreceğini söyledi.

11 Ocak 2018 , Perşembe Bu haber toplam 843 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU