Günün Tarihi:25 Eylül 2020

Karabaş’tan o isme tepki


Demokrat Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında MHP gurubun önergesiyle Ali Necdet Güven Caddesi’nin isminin Kudüs Caddesi olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.

Neden

Karabaş, “1955- 1960 yılları arasında Merkez Belediye başkanlığı görevinde bulunan ve Adapazarı’na büyük hizmetler sunan Ali Necdet Güven’in adının verildiği caddeyi MHP gurubunun önergesiyle değiştirilmesi bir anlam veremiyorum. Biz Kudüs kelimesine karşı değiliz. Ama bunca cadde ve bulvar varken niye uzun yıllarda görev yapmış ve ismini taşıyan cadde Kudüs ismi olarak değiştiriliyor?” dedi.

‘Halka bırakıyorum’

Karabaş konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü; “Eğer bir caddeye “Kudüs” ismini vermek istiyorlarsa o zaman benim önerim 27 Mayıs 1960 darbesi cuntacılarının Sakarya’ya vali ve belediye başkanı olarak atadıkları Sedat Kirtetepe Caddesiyle değiştirsinler. Şehirde darbeler tarihine ait bir izi daha silmek istiyorlarsa bunu yapsınlar. Ali Necdet Güven Cadde ismini değiştiren zihniyetin “Darbelere karşıyız” sözlerinin ve almış oldukları meclis kararlarının taktirini Sakarya halkına bırakıyorum.”

13 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 806 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU