Günün Tarihi:24 Ocak 2021

Pamukova İYİ’den açıklama


İYİ Parti Pamukova İlçe Başkanlığı tarafından ilçe sınırları içinde bulunan bir fabrika hakkında açıklama yapıldı.

Koku

İYİ Parti Pamukova İlçe Başkanı Kemalettin Yörük, “İlçemiz sınırları içerisinde bulunan bir fabrikanın yaklaşık bir yıldır Pamukova merkez ve köylerini etkisi altına alan yoğun bir kötü koku yayıldığı hepimizin malumudur. Öyle ki bu konunun yazılı basında, internet medyasında, sosyal paylaşım sitelerinde sıkça dile getirilmesine rağmen vatandaşlarımızdan yükselen haklı tepki karşısında maalesef gelinen aşamada bir yol kat edilememiştir. Bu tesis sızan kötü koku etkisini artırarak sürdürmekte, çevre ve halk sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.”

Kötü imaj

İlçemiz içerisinden geçen İstanbul - Antalya yolunu kullanan sürücüler ‘Sebze ve Meyve Diyarı Pamukova İlçesine Hoş Geldiniz’ tabelasından hemen sonra tesisten sızan kötü kokuya maruz kalmaktadır diyen Başkan Yörük, “Bu da ilçemizin tanıtımı reklamı ve imajı açısından hoş olmayan bir durumu ortaya çıkarmaktadır. İYİ Parti Pamukova İlçe Teşkilatı olarak bu noktada, sorumluluk makamında bulunanların bugüne kadar bu kötü kokular hakkında ne yaptığını ve neden hala bu kötü kokuya maruz bırakıldığımızı merak etmekteyiz. İnsanımızın ciğerlerine kadar hissettiği bu kötü kokular ile ilgili devlet makamlarımızın gücü kötü kokuları sızdıran özel teşebbüs karşısında zayıf mı kalmaktadır” ifadelerini kullandı.  

‘Karşı parti değiliz’

Başkan Yörük, “Bizler sanayileşmeye fabrikalaşmaya karşı bir siyasi parti değiliz. Ancak sanayii kuruluşlarının insan ve çevre sağlığını tehdit edici bir yöntemi benimsememesi gerektiğini düşünüyor, bu hususta ilgili firmanın gerekli tedbirleri almasını istiyoruz. Bu siyasi meseleden ziyade Pamukova’da yaşayan her bir vatandaşımızın çözüm bekleyen ortak sorunudur. Konuya bu hassasiyet ile bakılması ve bir an önce çözüme kavuşturulması Pamukova’mızda yaşayan her bir vatandaşımızın ortak talebidir. Şayet çözüm kanalları tıkandı ise İYİ Parti Pamukova İlçe Teşkilatı olarak yasal ve demokratik her türlü haklarımızı kullanarak gerekli her türlü girişimlerde bulunacağımızı ve kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtmek isteriz. Pamukova İYİ Olacak, Türkiye İYİ Olacak” dedi.  

15 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 739 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU