Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Katarlılar boş çıktı!


Arifiye Hanlıköy’deki 1. OSB içerisinde kalan Toprak Holding’in önce TMSF’ye, ardından ise Vakıfbank’a geçen 3 fabrikası ile 7 sanayi imarlı arazisinin Katarlılarca satın alındığı söylemleri şimdilik boş çıktı.

2 parsel satıldı

Vakıfbank tarafından satışa çıkartılan Toprak Holding arazilerinden sadece 2 parsel satıldı. Bu parselleri de 1. OSB’deki yatırım sahiplerinden Sakaryalı Çalışkan Ailesi’nin sahibi olduğu Kromel A.Ş. ile yine OSB’de tekstil fabrikası bulunan Talu Tekstil satın aldı. Diğer parseller ise şimdilik el değiştirmedi.

Satım doğrulanamadı

Toplamda 382 dönüm arazide Toprak İlaç, Toprak İplik ve Toprak Sağlık olarak çocuk bezi üretimi yapılan fabrikalar ile 7 imarlı arazi bulunuyor. Vakıfbank’ın Sakaryalılar tarafından parsellerin küçültülerek alınmasına sıcak baktığı arazilerin son anda Katarlılar tarafından alındığı öne sürüldü. Ama maalesef bu alım satım doğrulanamadı. Arazilerin yeniden satışa çıkarılması bekleniyor.

15 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1430 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU