Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Birinci güven tazeledi


Saadet Partisi Adapazarı Merkez ilçe teşkilatında Abidin Birinci yeniden başkanlığa seçildi. Kongreye katılan SP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Yol yakınken, hala fırsat var. Buradan Saadet Partisi olarak; yöneticilere sesleniyoruz, geliniz bu sistemi değiştirin” dedi.

Kongre

Saadet Partisi Adapazarı Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi, Orhangazi Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.  Partisinin ilçe kongresinde gündeme ilişkin değerlendiren Aydın, “Eğer biz kritik bir süreçten geçiyorsak, eğer ülkeyi uçurumdan kurtarmak istiyorsak. Bu ancak toplumun farklı tüm kesimlerini bir araya getirmek ile mümkün olur. Herkesi, aynı masa etrafında bir araya getirmezsek ülke yarın bir gün bölünmenin eşiğine gelir. Bu tarihi noktada Saadet Partisi olarak biz tarihi vazifemizi yerine getiririz. İnşallah yöneticilerimiz uyanacaklar, bu teklifi geri gönderip milletimizin istediği sistemi getirecekler” şeklinde konuştu.

İhtiyaç

Saadet Partisi Genel Başkan Yrd. Fatih Aydın,  kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, parti teşkilatları için kongrelerin önemli olduğunu söyledi. Çevrelerinde kendilerini kaygılandıran birçok meselenin bulunduğunu aktaran Aydın, “Milli görüş ve Saadet Partisi, Sakarya'da maddi ve manevi derin etkiler oluşturmuştur. Aynı zamanda Sakarya özelinde Türkiye'ye de derin etkileri olmuştur. Her haliyle memleketimizin Saadet Partisi'ne ihtiyacı var.”

Arakan

Dünya da binlerce insanın hayatını kaybettiğini ve milyonlarca insanın mülteci durumuna düştüğünü aktaran Aydın, “Arakan'da binlerce insan yurdundan ve işinden edildi. Yine Afrika'da insanlar açlıktan ölüyor. Resmi rakamlar 1 milyar insanın içilebilir su kaynaklarından mahrum kaldığını söylüyor. 500 milyon insan tedavi edilebilir hastalıklardan dolayı muzdarip durumda. Dünya'da 2 milyar insan günlük 2 dolara hayatını idame ettiriyor. Bu küresel sistemi kuranlar 'ya kölemiz olacaksınız ya da öleceksiniz' diyor. Bir elin, yüreğin ve kadronun devreye girmesi gerekiyor. Bütün mazlumlar gözünü Türkiye'ye dikmiş yardım bekliyor" dedi.

Kongreye katılım

Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Saadet Partisi GİK Üyesi İsmet Aksoy, Sakarya il Başkanı Eyüp Yıldırım, Ak Parti, CHP, BBP ve DP İlçe Başkanları ile çevre ilçe başkanları ve partililer katıldı. Toplam 170 delegenin oy kullandığı kongrede mevcut başkan Abidin Birinci, kongrede kendisine destek veren tüm delege ve partililerine teşekkür etti.

Liste

Başkan

Abidin Birinci

Yönetim kurulu

 Aziz Başoğlu

 Cevat Gündoğdu

 Çetin Pilatin

 Emre Halıcı

 Emre Ozan

 Eymen Ozan

Furkan Cebeci

Harun Burnaz

Hüsnü Kılıç

 İsmail Kasalar

 Kazım Durmaz

 Kemal Tunca

 Kerim Öz

 Mehmet Aydın

 Musa Aydınlı

 Nevzat Genç

 Ö.Faruk Ünsal

 Rasim Atmaca

Remzi Bay

 Remzi Cesur

 Resul Eryılmaz

 Sıtkı Yeğenoğlu

 Veli Özkan

Yaşar Reis

16 Ocak 2018 , Salı Bu haber toplam 904 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU