Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Hayvancılardan çalıştay


Sakarya Kocaeli Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği (HAYKOOP) Başkanı Recep Pulat ve yönetimi hazırladıkları raporu Antalya’da düzenlenen Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştay’ında Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’ya sundu.

Ana konu

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştay’ı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Antalya’da bürokratların,  STK ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirildi. HAYKOOP Başkanı Recep Pulat, “ Çalıştay’ın ana konusu olan ‘Aile İşletmeleri Islah Hayvan Bakımı Kaba Yem İşletme Yönetimi Süt Fiyatları ve Bakanlık Politikaları’ başlıklıları adı altında tüm paydaşların görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanan çalıştay raporu bizzat Bakanımıza arz edildi” ifadelerini kullandı.

Düzenleme yapılacak

Başkan Pulat, “Program sonunda açıklamamalarda bulunan Bakanımız çalıştay da ele alınan tüm konuları ivedilikle ilgili birimler kanalıyla üretici ve çiftçilerimize yansıyansak şekilde düzenlemenin yapılması talimatları vererek hayata geçilmesini istedi. Ayrıca önümüzdeki dönemde süt fiyatlarının 16 Ocakta gerekli seviyeye çıkacağını öngördükleri bizlerle paylaştı sonuç olarak HAYKOOP olarak tüm talep ve önerilerimizi bizzat çalıştay raporuna ekleterek dile getirmiş olduk Teşrifleri ile bizleri onurlandıran Bakanımıza teşekkür eder çalışmanın ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.  

16 Ocak 2018 , Salı Bu haber toplam 783 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU