Günün Tarihi:7 Nisan 2020

Nuri Bayar’da su kullanım eğitimi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri Nuri Bayar İmam Hatip Ortaokulu ile devam etti.

Su müfettişleri

Eğitim kapsamında öğrencilere atıksuların arıtılması, kirlilik ve yanlış kullanım gibi nedenlerle her geçen gün tükenen su kaynaklarının korunması konularında bilgiler verildi. Her eğitim sonunda olduğu gibi tüm öğrenciler ‘su müfettişi’ ilan edilirken, küçük müfettişlere SASKİ tarafından hazırlanan eğitim çantaları hediye edildi.

 

SASKİ bu işin uzmanı

Eğitimin ardından açıklamalarda bulunan Müdür Yardımcısı Erdoğan Kılıç, ''Güzel bir eğitim oldu. SASKİ bu işin uzmanı olduğu için, kurum tarafından verilen eğitimin çocuklar açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. SASKİ uzmanlarınca verilen eğitim daha kaliteli, daha iyi ve öğrencinin unutmayacağı, hafızasına yerleştireceği şekilde oluyor. Bundan sonra çocuklarımızın bilinçli bir su tüketicisi olacağına inanıyorum. Hem okulda hem evde bilinçli olacaklardır. Öğrencilerin bilinçli tüketiciler olmaları ve bunların tüm topluma ulaştırılmasında noktasında SASKİ’nin büyük bir hizmet verdiğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

İnsan çekirdekten yetişir

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Habibe Çelik, ''Eğitim çocuklar için hem farklı bir ufuk açıyor hem de bilinçlenmelerini sağlıyor. O yüzden verimli ve etkili olduğunu düşünüyorum. Bu tür eğitimlerin daha sık yapılması gerektiği kanaatindeyim. Çocuklardan eğitim sonrasında kesinlikle geri dönüşler alacağız. İnsan çekirdekten, yani tohumdan yetişiyor. Küçük yaşta bu alışkanlığı kazanabilirlerse yaşamları boyunca bilinçli bireyler olacaklardır. Bizler şuan suyu bol olan bir yerde yaşıyoruz ama su yokluğu çeken insanların olduğunu bilmeliyiz. Bu tür eğitimlerin devamını temenni ediyoruz.''

 

Sorulara cevap bulunuyor

Eğitim için SASKİ’ye teşekkür eden Arapça Öğretmeni Yüsriye Şengül, ''SASKİ'nin vermiş olduğu bu eğitim çocuklar için çok güzel bir etkinlik. Çocuklar su konusunda bilinçleniyorlar, sorularına rahatlıkla cevap bulabiliyorlar. Çok faydalı bir eğitim oldu. Çocukların suyun önemini ve bilincini verdiğiniz görsellerle daha iyi görerek anladıklarını ve öğrendiklerini düşünüyorum. İnşallah bu konuda kendilerinde bir sorumluluk oluşacak ve böylece çevrelerine de bu konuda bilinç aşılayacak duruma geleceklerdir'' ifadelerini kullandı.

 

17 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 957 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU