Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Eğitim-Bir-Sen’den okul ziyareti


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Kadın Komisyonu üyeleri Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul ziyaretlerinde bulundu.

Adanmışlık örneği

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Hayrunnisa Yavuz; hak ve menfaatlerdeki ortaklığın bilgide, eylemde ve hedefte de kendini göstermesi gerektiğini ifade ederek, “Bilgi, değer, eylem ve hedeflerimizde ortaklaşmadıkça; emek mücadelesinde varacağımız nokta, olması gerekenin uzağında, beklentilerin gerisinde kalacaktır” dedi. Yavuz, Eğitim-Bir-Sen, kurulduğu günden bugüne kadar, sendikacılığa yeni bir soluk kazandırmanın gayreti içerisinde olmuştur. Bu ülkede insana özel ne varsa hepsinin içerisinde Eğitim-Bir-Sen’in emeği, adanmışlık örneği, bir gayreti var. Bu gayretimiz, çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

Şiddet

Okullarda hızla tırmanan şiddet olaylarını da değerlendiren Yavuz, son zamanlarda okul içinde ve dışında öğretmenlerin maruz kaldığı şiddet olaylarında gözlenen artışın, eğitimin işleyişini ve toplumsal huzuru ciddi manada tehdit eder boyuta ulaştığını belirterek, “Hemen hemen her yıl okulların açılmasıyla başlayan şiddet haberlerinin neredeyse günlük hayatın parçası haline gelmiş olması, sıradanlaşması maalesef acı bir realite olarak bizi endişelendirmektedir. Şiddetin fiziki ve psikolojik hasarı sadece maruz kalan eğitimcinin hayatını etkilemekle sınırlı kalmamakta, başta ailelerine ve öğrencilere olumsuz yansımalarıyla eğitim düzenini de etkilemektedir. Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür” dedi.

18 Ocak 2018 , Perşembe Bu haber toplam 668 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU