Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Öğretmenlere zorbalık eğitimi


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordine ettiği,Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başvurusuyla Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) desteklediği, ‘Akran Zorbalığı Önleme Eğitimi’Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

60 öğretmene

Eğitimin ilk üç günü Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmenlerden 60 öğretmene, son gün ise gönüllü katılım gösteren Müdür Yardımcılarından 55 yöneticiye verilmiştir. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı teknik destek projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitimler Adıyaman Üniversitesi öğretim üyesiDr.Yusuf Bayartarafından verildi.

 

Okul öncesi

Proje koordinatörü psikolojik danışman ve rehber öğretmeni Rukiye Bütün’ün, genel koordinasyon olarak Gökhun Murat Güvendi’nin, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin teknik katkılarıyla hazırlamış olduğu bu çalışma konusu; okul öncesi dönemden orta öğretim dönemine kadar bütün eğitim öğretim kademelerinde görülebilen büyük bir problemin çözümlenmediğinde yaşamın geri kalan kısmında daha büyük sorunları beraberinde getirmesi noktasında erken müdahale yöntemlerini ifade etmektedir.

 

Atölye çalışmaları

Eğitim içeriğinde; Akran Zorbalığı, Zorba ve Kurbanın Özellikleri, Bütüncül Okul Yaklaşımında Akran Zorbalığını Önlemenin Yolları konularına yer verilerek Bütüncül Okul Yaklaşımı Çerçevesinde Okulda Yürütülen Çalışmalar,Zorbalığı Önleme Stratejileri konu başlıklarında öğretmenlerin uygulamalı atölye çalışmalarının yapılması sağlanmıştır.

 

Bilgi alışverişi

Eğitimde katılımcılar var olan problemleri birbirleri ile paylaşarak çözüm yolları üzerinde bilgi alış verişinde de bulunma imkanı sağlayabilmiştir. Eğitim Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaçve İlçe Şube Müdürü Atalay Gürbüz’ün katılımcılara sertifika vermesi ile sonlandırılmıştır.

 

115 katılımcı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; “Çocuklarımızın gençlerimizin eğitim öğretiminde emeği geçen, gönüllü olarak eğitim almaya başvuruda bulunan 115 katılımcıya teşekkür ediyoruz. Yıl boyu sizlerin talepleri doğrultusunda farklı eğitimler ile öğretmenlerimizin yeterliliklerini arttırma çalışmaları devam edecektir” denildi.

18 Ocak 2018 , Perşembe Bu haber toplam 919 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU