Günün Tarihi:23 Kasım 2020

810 araç men edildi


Sakarya Valiliği Aralık ayı trafik çalışmaları hakkında yazılı bir açıklamada bulunurken 57 bin 882 araç kontrol edilerek, 134 sürücünün ehliyetine el konulduğunu, 810 aracın ise trafikten men edildiğini duyurdu.

134 sürücü

Sakarya Valiliği açıklamasında; “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2017 yılı Aralık ayı içerisinde toplam 57 bin 882 araç kontrol edilmiştir. Aralık ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 810 araç trafikten men edilmiş, 134 sürücünün ehliyetine el konulmuştur” denildi.

 

185 kaza

Açıklamanın devamında, “Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Aralık ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 185 maddi hasarlı, 168 yaralamalı, 2 ölümlü olmak üzere toplam 355 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 267 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir” denildi.

 

Aynı kararlılık

Açıklama şöyle devam etti. “ Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Saygılı olmaları

Açıklamanın son kısmında, “Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle içinde bulunduğumuz kış mevsiminin ulaşımda ortaya çıkardığı riskleri dikkate almaları, kış lastiği kullanmaları, meteorolojik uyarıları göz önünde bulundurmaları, eksik avadanlık ile yola çıkmamaları, hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.” ifadelerini kullandı. 

18 Ocak 2018 , Perşembe Bu haber toplam 963 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU