Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Mesafeler SGK’ya engel


Söğütlü İlçe Teşkilatı’na yaptığı ziyaret sırasında Yavuz SGK Şubesinin neden açılmadığı konusunda bilgi verdi. Yavuz, “Bu konunun üzerinde çok durdum fakat belirlenen bir sınır olduğunu bu nedenle açılmadığını belirttiler. Ama bu konunun takipçisi olacağım” dedi.

Soruları cevapladı

AK Parti Sakarya Milletvekili ve aynı zamanda AK Parti Genel Merkezi Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali İhsan Yavuz AK Parti Söğütlü İlçe Teşkilatına Kongreniz hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  İlçe Başkanı Adem Fidan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğu toplantıda Yavuz  Ankara’da yapılan çalışmalar, 2019 Mart’ta yapılacak olan seçimlerle ilgili geniş bilgiler verdikten sonra üyelerin sorularını cevapladı.

Bina hazır

Kendisine sorulan ‘Meslek Yüksek Okulu yapımı konusunda yardımcı olacak mısınız?’ sorusuna Yavuz, “O konuda tam bilgim yok bilmiyorum o konuda bildiğiniz kadarı ile iletirseniz bende takip ederim” dedi. Üyelerden gelen ikinci soru ise geçtiğimiz 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Söğütlü ve bölgesine milletvekillerinin de yaptıkları konuşmalarda belediyenin altında tahsis ettiği Sosyal Güvenlik Kurumu Şubesinin, iç donanımı hatta internet bağlantısına kadar hazır olduğu halde neden açılmadığı? oldu.

Sınır

Yavuz, “SGK konusunu Ankara’da İlçe Başkanımız, Kadın Kolları Başkanıma geldiğinde dile getirmişlerdi. Bakanla sizin yanınızda görüştüğüm. Hem bakanımız hem de yardımcısı ile görüştüm, müdürle defalarca görüşme yaptım. İlçeyi nasıl mağdur bırakırız diye kıyameti kopardım. Son geldiğimiz noktada anlaşıldı ki bir kadro sorunu var, bu kadro sorunu var diye öyle geçiştirmişler. Kadro sebebiyle ve birde ilke koymuşlar demişler ki ‘Merkeze uzaklığı işte belli bir kilometreden az ise açılmaz’ bu ilkeyi çiğnersek diğer illerde çok büyük sorun yaşanabilir” ifadelerini kullandı.

‘Takipçi olacağım’

Söğütlü AK Parti İlçe Başkanı Adem Fidan, Sakarya valimizin ilçemizde yaptığı Mahalle Muhtarları Toplantısında, Dernek Başkanımızın SGK konusundaki sorusu neticesinde Valimiz SGK kurum yetkililerine resmi bir yazı ile cevaplandırmasını istedi. Daha sonrada Valimizin Muhtarlar Derneği Başkanımıza gönderdiği yazıda ise İl Müdürlüğü tarafından bahsettiğiniz uzaklık mesafesini çok farklı göstermişlerdir. Diye söylemesi üzerine elinizdeki bilgileri ve yazıyı hemen göreyim ilgili bakanımızla da yardımcısı ile de görüşeyim. Bakanlığımızın, eğer dedikleri konusunda bir esneme olursa ben yakın takipteyim  takipte edeceğim” dedi. 

19 Ocak 2018 , Cuma Bu haber toplam 717 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU