Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Gelecek nüfusa hazır mıyız?


Ferizli 2’nci Sanayi Bölgesi ile ilgili esnaflarla görüşen Hakan Yavuz Erdoğan, “Burada konut açığı, ulaşım sıkıntısı, eğitim, Sağlık sıkıntısı ortaya çıkacak. Biz bunlara ne kadar hazırız? Ne ölçüde karşılayacağız?” dedi.

Esnafla toplantı

Esnaflarla Sanayi ile ilgili olarak bir kaç toplantı yaptıklarını ifade eden Kaymakam Erdoğan, Ferizli 2. Sanayi Bölgesi olarak kurulan yerde Ferizli esnaflarının katkılarının olduğunu biliyoruz. Daha önce Belediye Başkanımızla da toplantıya katıldı. Ekonomik mevcut sorunları ele aldık. Burada esnaflarımızla sanayicilerimiz arasında nasıl kontak kurarız, buradan esnaflarımız nasıl yararlanır ve Ferizli’yi ileride kurulacak sanayiye nasıl hazırlarız?   Bizim şu andaki üzerinde durduğumuz büyük meseleler bunlar” diye konuştu.

2 sanayi

Kaymakam Erdoğan, “Bunun için bir vizyon gerekli olduğunu düşünüyorum. İleride Ferizli yüz bine ulaşacak. İki tane organize sanayi olan bir ilçe konumuna gelecek. Burada şundan bahsediyorum,  1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 4 bin 500 kişi genişleme alanı ile bitiğinde çalışacak, yeni yapılması planlanan 2. organize bölgemizde de Bakanlık Temsilcileri geldi,  150 üyesi olan, derneği olan yatırımcılar var. 20 bin elaman çalıştırmayı düşündüklerini var saydığımızda bunları hepsini topladığımızda 100 bin kişi yaşamış olacaktır” dedi.

Planlama yapmalıyız

Aslında biz bir proje olarak açıklamayı düşünüyorduk. Burada konut açığı, ulaşım sıkıntısı,  eğitim, sağlık sıkıntısı ortaya çıkacak. Bunlara biz ne kadar hazırız, ne ölçüde karşılayacağız?  Tabi bunlara daha şimdiden çalışılması gerekiyor.  Bu proje şeklinde olur,  fikir tayitesi şeklinde olur ama önümüzdeki beş yıl içeresinde yada en geç on yıl içeresinde bizler Ferizliler hazır olmalıyız. Tabi burada esnaflarımızın temsilcileri olarak sizlere çok önemli görevler düşüyor. Kurumlar arası diyaloğa açık olmak sureti ile bizlerde İlçe kaymakamlığı olarak üzerimize düşen katkıları sağladık ve sağlamaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

19 Ocak 2018 , Cuma Bu haber toplam 527 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU