Günün Tarihi:3 Haziran 2020

KYK’lılar sinemayı yakından tanıyorlar


KYK Genel Müdürlüğünün organize ettiği 12 ilde farklı alanlarda gerçekleştirilen bu yıl Türkiye Genelinde 3’üncüsü düzenlenen ve Sakarya’nın da ilk defa ev sahipliği yaptığı Tematik Kış Kamplarından Sinema Kampı bol aktivite ve birbirinden değerli konukların katılımıyla devam ediyor.

Bilgi aldılar

Öğrencilerin bol bol anı biriktirdiği; dizi, sinema ve belgesel sektörünün önde gelen isimlerinin sunumlarını dinleyerek tecrübelerinden faydalandığı bir kamp gerçekleşiyor. Misafir öğrenciler bugüne kadar; Mesut Uçakan,  Abdülhamit Avşar (Belgesel ve Sinema), Hakan Boyav (Tarihi Karakterleri Oynamanın Zorluğu), Ulvi Alacakaptan (Hollywood ve Dünya Sineması), Mustafa Uğur (Senaryo Yazımı, Film Yapımı ve Yönetimi), Samet Polat (Senaryo ve Sinematografi), Aziz Danyıldız (Sinemada Işık Kullanımı ve Set İlişkisi) gibi Ülkemizin dizi, sinema ve belgesel sektörüne ciddi katkıları olan birbirinden değerli insanlarından bilgi aldılar.

Şehitlik ziyareti

Derslerin eğlenceli geçtiği, bol ikram ve sosyal aktiviteyle devam eden Sinema Kampında, öğrenciler ilimizde bulunan Sakarya Şehitliğini ve Şehit Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün kabrini ziyaret ettiler. Duygulu anların yaşandığı Şehitlik ziyaretinin akabinde öğrenciler şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek Kuran ve Bayrak hediye ettiler daha sonra kaldıkları KYK Sakarya Sabahattin Zaim Yurdunda öğlen yemeğinde şehit ailelerini misafir ettiler. İstanbul’da bulunan Diriliş Ertuğrul dizi setine gidecek olan öğrenciler Sinema Kampı boyunca öğrendikleri bilgileri sahada görme imkanı bulacaklar. Diriliş Ertuğrul dizinin oyuncularıyla tanışıp onları sahada izleme fırsatı bulacaklar.

20 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 667 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU