Günün Tarihi:28 Mayıs 2020

‘Öğretmen açığı kalmayacak’


Karne dağıtım töreninde Sakarya ile ilgili önemli bir müjde veren Vali İrfan Balkanloğlu, “ İlimiz öğretmenlerin zorunlu hizmet vereceği iller statüsüne geçirildi. Bu sayede artık her branştan öğretmenler istese de istemese ilimize gelecek ve öğretmen açığı kalmayacak”dedi.

Karne dağıtım töreninde Sakarya ile ilgili önemli bir müjde veren Vali İrfan Balkanloğlu, “ İlimiz öğretmenlerin zorunlu hizmet vereceği iller statüsüne geçirildi. Bu sayede artık her branştan öğretmenler istese de istemese ilimize gelecek ve öğretmen açığı kalmayacak”dedi.

 

Düzenlenen tören

2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı’nın birinci dönemi dün sona erdi. 708 okulda 185 bin 864 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Vali İrfan Balkanlıoğlu da Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu’nda düzenlenen törende öğrencilere karne dağıttı. Düzenlenen törene Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, daire müdürleri ve veliler de katıldı.

 

Okul faaliyetleri

Vali İrfan Balkanlıoğlu okul girişinde öğrencilerden kurulu mehter takımı ile karşılandı. Öğrencilerin sergilediği kısa süreli performans Vali Balkanloğlu ve protokol üyelerince çok beğenildi. Okulda yapılan kısa gezinin ardından da program konferans salonunda devam etti. Okul Müdürü Cemal Yamak burada gerçekleştirdiği konuşmada okul faaliyetlerinden söz etti.

 

Eğitim dönüşüm

Müdür Yamak’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise, “Milli Eğitim camiası olarak Sakarya’da ‘Eğitimde Dönüşüm’adı altında bir dönüşüm başlattık. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sene ilk kez ölçme değerlendirme sistemini Sakarya’da kurduk ve sonuçlarımızda Arifiye en başarılı ilçe oldu” şeklinde konuştu.

 

40bin velimize

Töre, “Sakarya Velisi ile Görüşüyor’ projesi kapsamında ise velilerimizle iletişime geçtik. 185 bin öğrencisi bulunan Milli eğitim ailesinde birlikteliği sağladık. 40 bin velimize ulaşmış bulunuyoruz. Yüzde 85 oranında bir memnuniyet var. Geri kalan sorunların da büyük oranda fiziki olduğunu tespit ettik. Bu sorunların çözümü için de Sayın Valimizin desteği ile çalışmalarımızı başlattık” ifadelerini kullandı. Velilere not konusunda öğrencilere yüklenilmemesi konusunda da uyarıda bulunan Töre, “Her şeyden önce önceliğimiz iyi bireyler yetiştirmek olmalıdır” dedi. 

 

Terör ve anarşi

Töre’nin konuşmasının ardından öğrenciler halk oyunları gösterisi sergilediler. Büyük beğeni alan gösterinin ardından da Vali İrfan Balkanlıoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Çocuklara sevgi ve merhametin aşılanmasının gerektiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “ Bu çocuklar sayesinde ne terör ne anarşi kalacak. Çocuklarımıza not konusunda da çok yüklenmemek gerekiyor. Derste başarı hayatta da başarı anlamına gelmiyor her zaman” dedi.

 

Zorunlu hizmet

Sakarya’nın öğretmenlerin tercihen geldiği bir olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “ Bu sebeple ilimizde birçok branşta öğretmen boşluğu vardı. Milli Eğitim Müdürümüz gitti Ankara’da uğraştı ve Sakarya’yı zorunlu hizmet alması gereken iller statüsüne geçirdi. Bu sayede artık her branştan öğretmenler istese de istemese ilimize gelecek ve eğitim verecekler. Bu sayede de öğretmen açığı kalmayacak” şeklinde konuştu. Vali Balkanlıoğlu konuşmasının ardından hem konferans salonunda hem de sınıflarda öğrencilere karne dağıttı. 

20 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 1082 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU