Günün Tarihi:22 Ocak 2021

‘Direnmeye devam ediyoruz’


Karasu Yassıgeçit Ardıçbeli Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı İsmet Kırmızı, “Yok olan Türk tarımına karşı direnmeye devam ediyoruz” dedi.

Çalışıyoruz

14 yıllık geçmişe sahip kooperatifin faaliyetlerini anlatan Kooperatif Başkanı Kırmızı, “130 ortağa sahip kurumumuzun zor şartlarda da olsa sırf üreticilerimizin menfaatleri doğrultusunda kar amacı gütmeden ayakta durmaya devam ediyoruz. Bu kış aylarında yaklaşık 2 buçuk ton süt topluyoruz kar kış yağmur demeden topladığımız sütü çok düşük bir kar ile bizden alan firmaya aracılık yapmaktayız. Her şeye rağmen yine üreticilerimizin temel gıda alışverişlerini kar düşünmeden karşılamaya çalışıyoruz. Başta yem, un, yağ, tüp gibi ana ihtiyaçlarını kurumumuza verdikleri süt ile karşılamaya çalışıyoruz.”

Zor şartlar

Kırmızı, “Bazen çok zorda kalan üreticilerimize avans adı altında nakit para kullandırıyoruz kooperatifçilik böyle zor bir meşakkat içinde birde buna son yıllarda biten bir tarım politikalarını öne alacak olduğumuzda işimiz gerçekten de çok zorlaşmakta bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti olarak akıl almaz bir saman ithalatı yapmaktayız ve böylelikle Ülkemizde birde hayvancılık yada süt üreticiliği yapan vatandaşlarımızın halini gözler önüne getirelim kısacası gerçekten de kurum olarak her türlü  zorluğa direnerek ayakta durmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

21 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 607 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU