Günün Tarihi:13 Ağustos 2020

İyilik Ağacı Kurudere’de


Sakarya Gençlik Merkezleri Gençlerin “İyilik Ağacı Projesi” kapsamında Karasu Kurudere’deki öğrenciler bir günlüğüne Adapazarı Merkeze getirilerek eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlandı.

Duvarlar boyanda

Gençlik Merkezi Lider ve Gönüllü Gençleri ile birlikte Kurudere İlkokulu’ndaki sınıfı uçtan uca yeniledi. Yenilenen sınıfta duvarlar önce temiz bir şekilde boyandı, ardından da tavana gece gündüzü anımsatacak renklendirme çalışmaları, eğitsel figürler, harf ve rakamların olduğu topyekün renkli bir sınıf oluşturuldu. Kurudere İlkokulunda okuyan çocuklar , ertesi gün sınıflarına geldiklerinde sınıfın bu değişimi ve güzelliği karşısında sevinç ve şaşkınlıklarını gizleyemediler. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

 

Ön plana çıkması

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, “Gençlerin İyilik Ağacı, iyilik yapmanın alışkanlık haline dönüşmesi, iyiliklerin paylaşılması yoluyla toplum bilincinin artırılması ve kişilerin değil, yapılacak iyiliklerin ön plana çıkması amacıyla tüm gençlik merkezlerimizde uygulamaya başlanmış bir Gençlik ve Spor Bakanlığı projesidir” dedi.

 

İyiliklerle süslenir

Çelikel, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki 81 ilde, tüm Gençlik Merkezlerimizde oluşacak bu ağaçlar proje sonunda Gençlerin İyilik Ormanı’nı oluşturmak üzere iyiliklerle süslenir, büyür ve değer kazanır. Çevre, Halk sağlığı, Güvenlik, Okuma-yazma ve eğitim, Afet yardımı, Toplumun geliştirilmesi, Çocuklara yardım, Yaşlılara yardım, İhtiyaç sahiplerine yardım, Uluslararası faaliyetler ve Diğer çalışmalar projenin hizmet kategorilerini oluşturmaktadır.  İlimizde yapılan İyilik Ağacı Projesine katılan gençlere, gönüllülerimize ve projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

23 Ocak 2018 , Salı Bu haber toplam 854 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU