Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Kadro adayları sınava girecek


Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve taşeron işçilerin kadroya geçişleriyle ilgili oluşturulan kurul, Çark Mesire Düğün Salonunda taşeron işçilerle toplantı yaptı.

Sorular soruldu

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve taşeron işçilerin geçişleriyle ilgili oluşturulan 5 kişilik komisyon, belediyede çalışan 470 kişiden oluşan taşeron personelle bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda öncelikli olarak komisyon  üyelerine taşeron geçişleriyle ilgili sorular soruldu.

 

Pozisyonlar aynı

Soruları cevaplayan Komisyon Üyesi ve Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, “ 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında oluşturduğumuz şirketin taslak kuruluş aşaması tamamlandı. Şubat ayında yapılacak meclis toplantımızda onaylandıktan sonra Ticaret Sicil kaydımızı yaptıracağız. Kim hangi pozisyonda çalışıyorsa aynı pozisyonda görevleri devam edecek ve belediyenin kadrolu personeli olacak”dedi.

 

2 Nisan’da

Başkan Yardımcısı Özüm, “2 Nisan’dan itibaren belediyenin kuracağı şirket personeli olacaksınız. Hangi haklar varsa hepsinin tamamını kazanmış olacaksınız.Şu anki maaşlarınız ve haklarınızla geçeceksiniz.Hepiniz sendikalı olacaksınız.İlla sendikalı olmak zorunda değilsiniz ama sendika ile haklarınızı ve hukuklarınızı daha iyi savunursunuz.Tazminat haklarınız şirkete geçmiş olacak” dedi.

 

İtiraz komisyonu

Özüm, “Promosyan mutlaka alırsınız. Geçişlerde sınav idarenin inisiyatifinde olacak. Sözlü, yazılı veya mülakat şeklinde olacak. Sorular Valilik tarafından gönderilecek. Yazılı sınavda 50 puan baz alınacak. Sözlü sınavda başarılı başarısız olarak geçecek. İtiraz hakkınız olacak. İtiraz edebileceksiniz. İtirazlarınızı Valilikte Vali Yardımcısı Başkanlığında oluşturulan İtiraz Komisyonu’na yapabileceksiniz.”diye konuştu. 

 

Kamu çalışanı

 Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kraraname ile birlikte devletin taşeron çalışanlarına kadro verdiğini belirterek, “Devletimizin çıkardığı Kanun Hükmünde Kararname ile tüm taşeron çalışanlar artık kamunun birer çalışanı haline gelmiş oluyor. Bu gerçekten çok kişinin arzu edipte yakalayamadığı bir fırsat. Devlet böyle zor günlerde çok önemli bir karar alarak tüm taşeron çalışanların kadroya alınması için büyük bir adım atmış bulunuyor” dedi.

 

Sendikalı olacaksınız

Dişli, “Bu gerçekten çok önemli bir karar. Kolay bir iş değil. Bir tarafta Afrin gibi bir operasyon süreci yaşanırken diğer tarafta taşeron olarak çalışanların kadroya alınmalarıyla ilgili ciddi bir adım atıyor. Bundan sonra hepiniz sendikalı olacaksınız. Yani tüm haklarınızı sendika yoluyla daha iyi arayacaksınız. Bir tarafta belediye bir tarafta sendika sizin yerinize bizimle pazarlık yapacak.”dedi.

 

İşinizi sevin

Baştan Dişli, “İşinizi severek yapın. Ne kadar işinize sahip olursanız, kamunun malına ne kadar sahip çıkar korursanız o kadar hem sizin hem ülke şartlarınız için olur. Hükümetimizin yaptığı bu fedakarlığı unutmayın” diye konuştu.  

24 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 886 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU