Günün Tarihi:29 Ekim 2020

Hedeflerin belirlendiği tarihi gün


HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası 40. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri ve Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Hilton Garden Inn Ankara Gimat Otel’de başladı. Programda konuşan Genel Başkan Mahmut Arslan, “Yaş günümüzü geleceğin yeniden şekillendiği, yeni hedeflerin belirlendiği tarihi bir gün olarak görüyoruz” dedi.

Katılım

Sakarya HAK-İŞ İl Başkanı, HİZMET-İŞ İl Başkanı Mesut Gökdemir ve Yönetimi eksiksiz katılım sağladı. Programa Sakarya Şube Yönetim Kurulu, Şube Kadın Komite Başkanı, Şube Engelli Komite Başkanı ve 15 Temmuz gazisi üye ile katılım sağladılar. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, Genel Başkan Mahmut Arslan başkanlığında Kurucu ve Onursal Genel Başkan Hüseyin Tanrıverdi, HİZMET-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz ve çok sayıda yönetici ve il başkanları katıldı.

İnanç

HİZMET-İş’in başarısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Mahmut Arslan, “HİZMET-İŞ Sendikamızın en büyük sendika olma başarısının ardında samimiyet, kararlılık ve inanç var. Biz bugün samimiyetin 40. yılındayız. 1979’da Adıyaman’da atılan tohum bugün en büyük olmayı getirmiştir. Rabbimize hamdolsun. Bizi yeni başarılar için daha da güçlü kıldı. Bu başarımızın arkasında Rabbimizin lütfu, samimiyetimiz ve üyelerimizin inancı vardır” dedi.

Rakamlar

2013 yılında 6356 sayılı yasadan sonra sendikaların gerçek üye rakamlarının yayımlanmaya başlandığını hatırlatan Arslan, “2013 Ocak’ta üye sayımız 51.070, Temmuz’da 53.145 oldu. 2014 Ocak’ta 57.900, Temmuz’da 83.076; 2015 Ocak’ta 101.378, Temmuz’da 139.553; 2016 Ocak’ta 162.150, Temmuz’da 164.259; 2017 Ocak’ta 86.750, Temmuz’da 206.592 oldu. 2018 Ocak ayında inşallah 250 bin rakamını yakalayacağız. 5. yılımızda üye sayımızı 5 kat artırarak buralara geldik. Yaş günümüzü geleceğin yeniden şekillendiği, yeni hedeflerin belirlendiği tarihi bir gün olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kur’an ışığında

Teşkilat mensuplarını başarının mimarı olarak nitelendiren Arslan, tüm HİZMET-İŞ teşkilatına teşekkür etti. Arslan, “Sendikal mücadeleyi sayısal büyüklüğe göre değerlendirmiyoruz. Kurumsal olarak büyüklüğümüz, davamıza olan katkımız ölçüsünde bir anlam ifade ediyor. Aynı zamanda bir sorumluluk da taşıyoruz. Kardeşlerimizin emanetine sahip çıkıyoruz. Bizim tek bir ölçümüz var. Mutlak ve değişmez referansımız Kur’an ışığında bu yolda yürüyeceğiz. Bizi farklı kılan, emanetin sorumluluğunda olmaktır. Allah bizi zalimlere karşı yenilgiyle muhatap etmedi. Allah bize yoldan çıkaracak başarılar ihsan etmesin. Başarımızı daim kılacak, davaya sahip çıkacak başarılar ihsan etsin” ifadelerini kullandı. 

26 Ocak 2018 , Cuma Bu haber toplam 634 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU