Günün Tarihi:4 Mart 2021

Güvenlik görevlilerine eğitim


Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nce özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitim yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı bu yıl bir taraftan denetim görevini ifa ederken, diğer taraftan da temel hak ve hürriyetlerin korunması ve kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarına başladı.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla başlatılan bu proje çerçevesinde, Türkiye genelinde özel güvenlik personeline yönelik eğitim programları yapılıyor. Bu kapsamda Sakarya'da 22 Ocak'ta başlayan eğitime, kent genelinde görevli 2 bin 972 özel güvenlik görevlisi katılıyor.

Polis Başmüfettişleri Sait Tanrıkulu ve Üzeyir Taşdelen, etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku alanlarında özel güvenlik görevlilerini bilgilendiriyor.  Eğitimlerle bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin arttırılması amaçlanıyor. Ayrıca, AFAD Başkanlığı personeli de kendi eğitim programları çerçevesinde bu eğitim programına katıldı.

26 Ocak 2018 , Cuma Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU