Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

‘Kınıyor ve kabul etmiyoruz’


Türk Tabiple Birliği tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Operasyona karşı yapılan açıklamaya Sakarya Tabipler Odası’ndan tepki geldi.

Talihsiz açıklama

Sakarya Tabip Odası Başkanı Doç.Dr. Sühha Bostancı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olduğu şu günlerde, muzaffer ordumuzun teröre karşı olan bu haklı mücadelesinde bırakın yurtiçini, birçok ülkeden de destek açıklamaları gelirken Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyinin yapmış olduğu talihsiz açıklamayı kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

 

Teröre destek

Bostancı, “Sakarya Tabip Odası olarak bu menfur açıklamayı asla kabul etmiyor ve kınıyoruz. Görevi Türk Doktorlarının haklarını korumak ve kollamak olması gereken TTB Merkez konseyinin bu doğrultuda çalışmalarına devam etmesini ve haddini aşan ve devletimizin egemenliğine göz diken teröre destek verecek tarzda olan bu gibi ifadelerden uzak durmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Şehit olanlara

Bostancı Sakarya da görev yapan doktorlar olarak bizler Türk Milletinin menfaatine olan her olayın en büyük destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sakarya Tabip Odası olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken her zaman Devletimiz ve Milletimizin bekası için üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğimizi halkımıza en derin sevgi ve saygılarımızla arz ederiz” diye konuştu.

 

TTB ne demişti

Geçtiğimiz günlerde Türk Tabipleri Birliği (TTB) Afrin operasyonuyla ilgili skandal bir açıklama yapmıştı. Türkiye’nin beka mücadelesi olarak gördüğü Afrin harekatına karşı yapılan açıklamada terörle mücadele savaş olarak nitelendirildi. PKK tarafından yapılan hiç bir eylemi terör olarak nitelendirmeyen TTB’nin açıklamasında “Yaşatmaya ant içmiş bir mesleğin mensupları olarak, yaşamı savunmanın, barış iklimine sahip çıkmanın birincil görevimiz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz” ifadeleri kullanıldı. TTB açıklaması “Savaşa hayır, barış hemen şimdi!” ifadeleri ile bitirilmişti. 

27 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 542 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU