Günün Tarihi:6 Mart 2021

Dostlar yerinde besleniyor


Sokak hayvanlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Sokakta kalmış sahipsiz dostlarımıza yardım eli uzatmak için başlattığımız yerinde besleme uygulamamız devam ediyor. Görevli ekiplerimizce, şehrin belirli noktalarına yiyecek bırakılıyor” dedi.

Hassasiyet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü soğuk hava şartlarının etkisini arttırmaya başlaması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Barınak dışında kalan sokak hayvanlarına yönelik yerinde besleme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalarda vatandaşlardan da hassasiyet beklediklerini belirtti.

Vatandaştan destek

Nagihan Yaman, “Bu soğuk havalarda, sokakta kalmış sahipsiz dostlarımıza yardım eli uzatmak için başlattığımız yerinde besleme uygulaması devam ediyor. Görevli ekiplerimizce, şehrin belirli noktalarına yiyecek bırakılıyor. Vatandaşlarımızdan ise bu projeye destek vermelerini ve kapılarının önüne bir kap yiyecek bırakmalarını rica ediyoruz. Böylelikle çok daha fazla dostumuza ulaşmış oluruz. Unutmamalıyız ki, dostlarımız kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanıyor ve dirençleri zayıflıyor. Bu konuda duyarlı ve bilinçli hareket etmeyi sürdürmeliyiz” ifadelerini kullandı. 

28 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 604 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU