Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Kültürler Elele’


KARGENÇ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında hazırladığımız ‘Kültürler Elele’ adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından onaylanarak hibe almaya hak kazandı.”

5 ülke 25 genç

Aydın, “Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında onaylanan Kültürler Elele adlı projemizin hazırlık toplantısını Karasu’da yaptık. Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya ve Azerbaycan’dan liderlerin katıldığı toplantıda Şubat ayında yapılacak faaliyetler görüşüldü. 9-18 Şubat tarihleri arasında Karasu’da adı geçen 5 ülkeden gelecek 25 genç ve yerel ortaklarımız Karasu Belediyesi, Karasu Anadolu Lisesi ve Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile proje aktivitelerini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Karasu

KARGENÇ Kulübünün Karasu için güzel bir projeye daha imza attığını belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Genel yapısına bakıldığında başarılı bir proje. KARGENÇ Kulübü ilçemiz adına güzel bir çalışmaya daha imza atmış. Projenin genel yapısına baktığımızda, el sanatları çalışmaları ile yaratıcılıklarını geliştirmeleri, gençlik sorunlarına karşı sorumluluk bilincini geliştirmeleri, kültürel ve sosyal becerilerini geliştirmeleri, el sanatları sergisi ile organizasyon deneyimi kazanmaları, kendi aralarında ve dolaylı katılımcılar ile hoşgörülü ve ön yargısız iletişim alışkanlığı kazanmaları ile kültürel hazırlık faaliyetleri sonrasında din, dil, ırk, sosyo-ekonomik yaşam düzeyi ve kültür farklılıkları bulunan insanlarla iletişim kurabilmeleri gibi önemli başlıklar yer alıyor. İlçemiz ve misafir olarak gelecek Ülkeler için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

28 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 634 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU