Mehmetçiğe hediye paketi28 Ocak 2018, Pazar

Çocuk Akademi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 7 gün önce Suriye'nin kuzey batısında bulunan Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatını başlatmıştı. Türk askeri Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Gece gündüz operasyonlarda olan Türk askerlerine Serdivan Çocuk Akademisi öğrencileri destek olmak için bir hediye paketi hazırladı.

Atkı, bere, eldiven

500 paket termal olan atkı, bere ve eldiven hazırlayan öğrenciler paketlerin içine de kendi yazdıkları mektuplarını da koyarak pazartesi günü Hatay Hassa İlçe Jandarma Komutanlığına göndereceği belirtildi. Öğrencileri ziyaret eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar öğrencilerin hazırladıkları paketleri inceleyerek onlarla kısa sohbet etti.

Güvenliği için

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar konuyla ilgili açıklamada, “Tüm sınırda bu vatan, bu millet ve bu toprakların güvenliği için mücadele eden askerlerimize kolaylıklar diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun diyorum. Bugün benim içinde çok sürpriz oldu, Fikir Sanat Akademisi çok güzel faaliyetler içerisinde bulunan bir akademi” dedi.

Kendi düşünceleri

Alemdar, “Çok farklı çalışma içerisine girerek çocuklarımız, hocaları ile beraber Afrin’de mücadele ederek sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya çalışan ve yarınlarımızın daha güzel olabilmesi için mücadele eden askerlerimize destek amacı ile onlara mektuplar yazıp, atkı, çorap, eldiven gibi hediyeler alarak kendi düşüncelerini ve onların yanında olduklarını ifade etmek için bir hazırlık yapmışlar” dedi.  

Hediye paketleme

Alemdar, “Kendi yapmış oldukları resimleri ve kahramanlık öykülerini onlara gönderecekler, mutlu olduğumu ifade ediyorum. Çok duygulandığımı ifade etmek istiyorum. Başta Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu olmak üzere bu ülke için orada tüm mücadele eden askerlerimize kolaylıklar diliyorum. Velilerimiz de bu hazırlıklar içerisinde hediyeleri paketleme konusunda çocuklarımıza yardımcı oluyorlar. Ben velilerimize de çok teşekkür ediyorum. Hem çocuklarının bu hassasiyeti göstermiş olmalarına hem de çocuklarının hassasiyetine vermiş oldukları desteklerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Çocukları yalnız bırakmıyorlar ve onlarda kahraman anneliklerini gösteriyorlar, bu ülke ve millet için” diye konuştu.

“Allah’a emanet olun”

Öğrencilerden Batın Özalp yaptığı açıklamada, “Değerli asker abilerim siz bizim için Afrin’de savaşıyorsunuz. Bende askerlik yaşım dolunca sizin gibi devletimi koruyacağım, Allah sizi korusun” ifadelerini kullanırken, minik Afra ise askerlere yazdığı mektupta, “Değerli asker abilerim hepinizi çok seviyorum. Her biriniz benim için çok değerlisiniz. Biz burada rahatça yaşarken, siz orada yaşam mücadelesi veriyorsunuz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Hazırladığım hediye paketinin içerisinde eldiven, atkı gibi malzemeler var” şeklinde konuştu.

İman ve vatan gücü

12 buçuk yaşında olan Eylül Afra’da, A4 kağıdına renkli kalemlerle ‘Allah yar ve yardımcınız olsun’ yazarak, “Ben Eylül Afra 12 buçuk yaşındayım. Bu mücadeleyi iman ve vatan gücü ile kazanacağımıza inanıyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

Bu haber toplam 609 defa okundu.

Resim Galerisi