Günün Tarihi:17 Nisan 2021

İşçiler eylemi sürdürüyor


MESS ile devam eden sözleşme görüşmelerinde sonuç alamayan Türk Metal Sendikası’na bağlı işçiler dün 4 fabrikada eylem yaptı. Bir saat iş bırakan işçiler haklarını istediklerini haykırdı.

Bir saat iş bırakma

Türk Metal Sendikası ile MESS arasında sözleşme görüşmeleri devam ediyor. MESS’in sendikanın şartlarına yanaşmamaya devam etmesi sonrasında işçiler fabrikalarda eylemleri sürdürüyorlar. İşçiler dün ilimizde bulunan 4 fabrikada yürüyüş ve  bir saat iş bırakma eylemi gerçekleştirildi. Otokar fabrikasında tek seferde 1 saat yapılan iş durdurma, B-Plas, Noksel ve Türk Traktör fabrikalarında ise 2 vardiyada yarımşar saat olarak gerçekleştirildi.

Kazanan işçi olacak

Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç de, Otokar fabrikasındaki iş bırakma eylemi esnasında işçilere seslendi Meriç, alınan grev kararının hükümet tarafından ertelenmesine rağmen yılmadan işçinin haklarını savunacaklarını ve kazananın işçi olacağını dile getirdi. Sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini de belirten Meriç, bu hafta yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamaz ise eylemlerin artarak devam edeceğini de söyledi.

30 Ocak 2018 , Salı Bu haber toplam 766 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU