Günün Tarihi:27 Kasım 2020

İkinci dönem öncesi toplantı


5 Şubat Pazartesi günü başlayacak eğitim öğretim yılı ikinci dönemi öncesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle değerlendirme toplantısı yapıldı.

16 ilçenin

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başkanlığında düzenlenen toplantıya eğitim öğretimden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile 16 ilçenin milli eğitim müdürü katıldı.

Eksik bırakılan

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, eğitim öğretim yılının ikinci dönemi öncesinde gerçekleştirilen bu toplantının birinci gündem maddesinin eğitim öğretim olduğuna vurgu yaparak, “Burada birinci eğitim yılında neleri eksik bıraktık, neleri daha iyi yapmalıyız, bu konular üzerinde kendimizi değerlendireceğiz. Eğitimde isterseniz duvarları altından kaplı binalar yapalım, içini dolduramadığımız sürece hiçbir anlam ifade etmez” dedi.

Milli ve manevi

Töre, “Birinci önceliğimiz eğitim öğretimi güçlendirmek, ilçelerimizdeki eğitim öğretimdeki aksak yönlerimizi gidermek, öğrencilerimizi daha iyi geleceğe hazırlamak, milli ve manevi değerlerimizi en iyi en kalıcı şekilde çocuklarımızın beyinlerine ve kalplerine yazmak olmalıdır” dedi.

Elbirliği içinde

İlçe milli eğitim müdürlerinden bölgelerindeki okulları sık sık ziyaret etmesini isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Töre, ilimiz eğitiminin başarısı için tüm milli eğitim yöneticilerinin elbirliği içinde çok çalışması gerektiğini söyledi.

Toplantı başlıkları

İlimiz eğitiminde yürütülen çalışmalarının ayrıntılı bir şekilde ele alındığı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu toplantısında; “Eğitim Politikaları, Eğitim ve Öğretimle İlgili Değişen Mevzuat, Öğretim Programları ve Uygulamaları, Alt Kurullarda Görüşülmesi ve Duyurulması İstenen Hususlar, Ülke Genelinde Birliktelik Sağlanması, Sakarya’da Öğrenci Başarısının En Üst Düzeye Çıkarılması, Yürütülecek Projeler ve Sosyal Etkinlikler” başlıkları altındaki gündem maddeleri görüşüldü.

 

 

31 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 599 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU