Günün Tarihi:26 Ocak 2021

Fiyatı cepleri yakıyor


Hava şartlarından dolayı denizin sıcak olması dolayısıyla balık diplere, Rusya ve Gürcistan’a kaçtı. Bu yüzden balıkçılar avlanamayınca da tezgahlardaki balık fiyatları cep yakmaya başladı.

Havalar sıcak

Katlı Pazarda geçen sene bu zamanda vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği ve 5 lira -10 lira satılan balıklar bu sene ise hava şartlarından dolayı fiyatlarındaki artış rağbeti de azalttı. Marmara ve Karadeniz’e açılan balıkçıların az balık ile dönmesi ile tezgahlardaki balık fiyatları da yükseldi. Çünkü hava şartlarının aynı bahar gibi seyretmesi dolayısıyla balıklar derinlere ve soğuk sulara kaçmasıyla balık çeşitliliği de azaldı.

Bilinçsiz avlanma

Satışların kötüye gittiğinden dolayı şikayet eden Katlı Pazar balıkçı esnafları, “Küresel ısınmadan dolayı şubat ayına gelmemize rağmen havalar hala sıcak. Geçen sene yaptığımız satışın yarısını bile yapamıyoruz. Bu yüzden işlerde kötüye gidiyor. Satış yapamıyoruz. Gördüğünüz üzere fiyatlarda artışın olmasından dolayı vatandaşta balık almaya yaklaşmıyor. Birde çoğu balıkçı bilinçsizce avlandığı için çeşitlilikte azalma oldu ve satışlarımızı etkiledi” dediler.

Fiyatlar

Katlı Pazardaki balık fiyatları şu şekilde; hamsi 10-13-15-20 lira arası, istavrit 15-20-25 lira arası, levrek tane 7 lira, kefal 13 lira, barbun 40 lira, çinekop 40 lira, mezgit 20-25-30-35 lira arası, somon 30- 50 lira arası, uskumru 20 lira, alabalık 3 tane 10 lira olarak satılmaktadır. 

31 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 943 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU