Günün Tarihi:28 Kasım 2020

‘Ordunun başarısı heba edilmesin’


Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Aslıhan Ateş, “Kahraman Türk ordusunun mutlak bir zaferle barışı tesis edeceğine şüphemiz yoktur. Ancak ordumuzun başarısı ve gayreti siyasi iradenin yanlış politikalarına heba edilmemelidir” dedi.

Basın açıklaması

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’ sebebi ile dün bir basın açıklaması düzenledi. Adapazarı Kültür Merkezi önünde ADD Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Araştırmacı- Gazeteci Uğur Mumcu’nun ansına ithafen düzenlenen basın açıklamasına ADD üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Basın açıklamasını okuyan ADD Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, Uğur Mumcu’nun devlet içindeki dinci yapılaşmaya dikkat çektiği konuşmaları, Muammer Ersoy’un da tam bağımsızlık ilkesinden asla taviz vermeyen düşüncelerini hatırladıkça bugün onların ne kadar haklı olduğunu daha iyi hatırlıyoruz.

‘Mücadele edilmeli’

Suriye konusunda mevcut siyasi iradenin izlediği yanlış politikaların orduyu Suriye’de savaşmak zorunda bıraktığını ifade eden Ateş, “ Ülkemizin çıkarlarına yönelik olarak terörist gruplarla her yerde ve her zaman mücadele edilmesi gerektiği inancındayız. Emperyalist politikaların başarılı olmaması için sınırlarımızda konuşlanan teröristlerin ortadan kaldırılması ve Esad rejimi ile iş birliği Türkiye Cumhuriyeti’nin bu aşamadaki önceliğidir. Milletimizin umudu kahraman Türk ordusunun mutlak bir zaferle barışı tesis edeceğine şüphemiz yoktur. Ancak kahraman ordumuzun başarısı ve gayreti siyasi iradenin yanlış politikalarına heba edilmemelidir” dedi. 

1 Şubat 2018 , Perşembe Bu haber toplam 670 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU