Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Abhaz Derneği’nden Ankara ziyareti


Bganba Oral Kobaş’ın başkanlığını yaptığı Sakarya Abhaz Derneği’nin Kültür Sanat Komisyonu’nun faaliyetleri çerçevesinde Apsınra Dans Genç Grubu Öğrencileri; Ülkü Yıldız, Zerrin Kobaş, Dans Öğretmeni Jade Burak Deniz’in rehberliğinde bir dizi ziyaret için Ankara’ya gitti.

TBMM

Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un davetlisi olarak Başkent Ankara’ya bir dizi program gerçekleştiren Apsınra Dans Genç Grubu Öğrencileri; ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Programa; Abhazya Basın Kartı sahibi Gazeteci Necdet Akoğlu’da eşlik etti. Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) geçen Sakarya Abhaz Derneği Kültür Sanat Komisyonu Grubu; burada sırasıyla AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba’yı ziyaret ederek, çeşitli görüşmelerde bulundu. Heyet; TBMM salonunu yakından görme fırsatını da buldu.

Elimizden geleni yapacağız

Duygulu anların yaşandığı ziyarette; Sakarya Abhaz Derneği Kültür Sanat Komisyonu üyesi Zerrin Kobaş; lise yıllarından öğrencisi olan AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu ile bir araya geldi. Ziyarette; Uncuoğlu’na Sakarya Abhaz Kültür Merkezi hizmet binası hakkında da bilgi verilerek, destek katkı istendi. “Biz Sakarya Milletvekilleri olarak her zaman Sakarya’mız için el eleyiz” diyen Uncuoğlu; “Sakarya Milletvekilleri olarak dernek hizmet binası için ellerimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” dedi.

Teşekkür

Ardından yemeğe geçen heyet; TBMM koridorlarında dolaşırken karşılaştığı CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan eski meclisin tarihsel dokusuyla ve yapımıyla ilgili detaylı bilgiler aktararak; tam bir tarih dersi verdi. Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Sakarya’nın Abhaz asıllı milletvekillerinden Engin Özkoç gençlere hitaben; “Sakarya Abhaz Derneği gençleri olarak gerçekleştirdiğiniz ziyaret için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler; geleceğimiz olan gençlerimize, bu sosyal-kültürel-tarihi gezi önemli kazanımlar sağladığına inanıyorum” diye konuştu.

 

3 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 891 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU