Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Hasanbey İlkokulu’nda tarihe geçtiler


Akyazı’nın Hasanbeyköy Mahallesinde doğan birçok kişinin unutamadığı çocukluk anılarında önemli yeri olan ilkokulu ve 15’e yakın mahalle ilkokulu öğrenci azlığı ve başka nedenlerle Valilik tarafından kapatıldı.

Diğer ilkokullar öğretim yılı başlarken kapatılmasına rağmen Hasanbey İlkokulu 1.sömestri tatiline girildiği sırada kapatıldı. Hasanbey köyünde okullarının kapatılacağını duyan veliler, çoktan çocuklarını nakil almadan çoğunluğu ilçe merkezi olmak üzere kendilerine en yakın okullara kayıt ettirmişler, geriye ise kala kala 6 öğrenci ve 2 öğretmen kalmıştı. Öğretmenlerden Necmettin Ağar Pazarköy ilkokuluna, Okul Müdürü Mehmet Yıldız’da Akyazı İnönü İlkokulu’na atandı. Çocukların ise nereye gittiği bilinmiyor.  Hasanbey İlkokulundan geriye ise okulun son öğretmen ve öğrencilerini gösteren ve tarihe geçecek olan bu fotoğraflar kaldı. Birçok mahalle ilkokulunun kapanmasının ardından bazı velilerin çocuklarını uzak gerekçesi ile okula göndermeme gibi bir eylemde bulunabileceği konuşuluyor.

3 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 738 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU