Günün Tarihi:28 Haziran 2022

Hedefler konuşuldu


2017 yılının değerlendirmesi ile 2018 yılı program ve hedefleri konusunda, Bölge Müdürü Okan Kurşun Başkanlığında, kontrplak ve kâğıt sektörü üst düzey temsilcilerinin katılımıyla tarihinde Geyve’ de toplantı yapıldı.

Kar

Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Özgür Toprak,  Karasu Orman İşletme Müdürü, Geyve Orman İşletme Müdürü ve Orman İşletme Şefleri ile Kastamonu Entegre, Yıldız Entegre, Yıldız Sunta MDF, Çamsan, Starwood, Bizon ve DASTAŞ Lif yonga, kontrplak ve kâğıt sektörü üst düzey temsilcilerinin katılımıyla tarihinde Geyve’ de toplantı yapıldı. Bölge Müdürümüz Okan Kurşun konuşmalarında, “Bölge Müdürlüğü olarak tüm çalışanlarımızın üstün gayretleri ile yaptıkları çalışmaların sonucunda 2017 yılının başarılı geçtiğini, döner sermaye gelirlerinde yatırımlar aksatılmadan 18.1 milyon TL net kâr ile son yılların en fazla kârını elde ettik” dedi.

Artış

Üretim anlamında 301 Bin Ster Lif yonga üretimi yaparak tahsislerimizi gerçekleştirmenin büyük  bir mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kurşun, “Bölge Müdürlüğü olarak bu yıl üretimde standartdizasyona biraz daha fazla ağırlık verdik daha önceki yıllarda %1 olan sınıflama ortalamasını %6’lar civarına çıkardık. Bu anlamda gerek şeflerimizi gerek orman muhafaza memurlarımızı eğitimlerde ve tatbikatlarda bilgilendiriyoruz. Bölge Müdürlüğümüzün yıllık eta artırımı 4 m3 gibi ciddi bir artırımımız var. Türkiye ortalamasınında üstünde ormanlarımızın iyi olduğu yerlerde çok güzel bonitet var” diye konuştu.

Belge

“Endüstriyel plantasyon çalışmalarımız devam etmekte, Ağaçlandırma çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışmaların yanı sıra 2016 yılında yaptığımız 1709 Ha sahada kayın gençleştirmesiyle gelecek yıllarda dönüşümlü olarak  lif yonga sektörüne sıklık bakımlarımızla hammadde sağlanmış olacağız” diyen Kurşun toplantı sonunda, Lif yonga, kontrplak ve kâğıt sektörünün lkemiz ormancılığının gelişmesine, orman ürünleri sanayisine ve ülke ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı katılımcılara teşekkür belgesi taktim etti ve 2018 yılının başarılı, kazasız, belasız geçmesini diledi.

 

4 Şubat 2018 , Pazar Bu haber toplam 684 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU