Günün Tarihi:27 Eylül 2020

Yumruklama devri bitti


Hizmet-İş sendikası Sakarya şubesi 6. Olağan seçimli genel kurul toplantısında Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir güven tazeledi. Gökdemir, “Artık masaları yumruklamak, ayaklarımızı masaya uzatma devri ne yazık ki 20. yüzyılda kaldı. Yeni sendikacılık mücadele ve müzakereyi beraber getirir” dedi.

Teşekkür

Genel Başkan Mahmut Arslan Hak-İş Konfederasyonu olarak taşeron işçilerin kadroya alınmaları çalışmalarını anlatarak başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere konu hakkında çalışma yapan tüm kişilere ayrı ayrı teşekkür etti. Mahmut Arslan’a özel hatla yazılmış tablo hediye edildi. Ramada Otel salonunda yapılan Hizmet-İş Kongresine siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye başkanları, civar il ve ilçelerden gelen sendika yetkilileri büyük ilgi gösterdiler. Tek liste halinde yapılan seçimlerde Mehmet Mesut Gökdemir delegelerin tamamının oyunu alarak göreve devam” dedi.

Temel kurum

Kongreye katılan Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı konuşmada Sakarya Şubesi olarak yapılan çalışmaları anlattı ve Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ile şube yöneticilerine teşekkür etti. Genel Başkan Arslan, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi'nin 6. Olağan Genel Kurulunda, Hak-İş'in ülkenin en temel kurumlarından birisi haline geldiğini, bunun gerçekleşmesinde etkin gücün üye sayısının değil, Hak-İş'in temsil ettiği değerler olduğunu söyledi.

‘Sendikacılık yapılamıyor’

Konfederasyonun 43 yıl önce başladığı tarihi yürüyüşüne, yola çıkarken önüne koyduğu hedef ve ilkeler doğrultusunda devam ettiğini vurgulayan Arslan, “Hak-İş'in kurulduğu andan itibaren Türkiye'de farklı bir sesi, farklı bir misyonu, farklı bir sendikacılığı seslendirmiş olması ve bu istikamette 43 yıldır mücadelesini sürdürmüş olması, bizim en büyük farkındalığımız, en önemli özelliğimizdir ancak 20. yüzyılın sendikacılığını hortlatarak sadece slogan atarak, 'biz bunu istemezuk' diyerek artık sendikacılık yapılamıyor. Hepimiz kendimizi yeniden dizayn edeceğiz. Bu yeni anlayışa kendimizi alıştıracağız” diye konuştu.

Alternatif değil

“Artık masaları yumruklamak, ayaklarımızı masaya uzatma devri ne yazık ki 20. yüzyılda kaldı. Yeni sendikacılık mücadele ve müzakereyi beraber getirir. Müzakere etmenin yolu da müzakere edecek kapasiteye sahip olmaktır. O yüzden Hak-İş büyüyor, o yüzden Hak-İş emekçilerin taleplerinin odak noktasını oluşturuyor” ifadelerini kullanan Arslan, Hak-İş'in iktidarın, muhalefetin, parlamentonun ya da siyasetin alternatifi olmadığını dile getirdi.

‘Doğruyu yapacağız’

Arslan, “Hak-İş, siyaseti, hükümetleri, devleti ve ilgilileri, kendi mensuplarının hakları için yönlendiren lobi yapan, onları etkilemeye çalışan bir yerde duruyor. Tarih boyu böyle olmuştur. Bu çizgide bundan böyle devam edeceğiz. Kim doğru yaparsa teşekkür edeceğiz. Kim yanlış yaparsa itiraz edeceğiz ama bunu yaparken dengede olmaya ve üslubumuza dikkat edeceğiz. Bugünkü hükümetle 15 yıllık ilişki biçimimiz de budur. Biz bu ilişki biçiminde ısrarlı ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Birileri bizim için ne söylerse söylesin, biz doğru olanı yapmaya çalışacağız. Bunu yaparken de muhataplarımızı doğru bilgilendireceğiz, doğru istikamette yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Seçimler sonucu göreve gelen yöneticilerin isimleri şöyle:

Şube Başkanı: Mehmet Mesut Gökdemir

Şube yöneticileri: Resul Yüksel, Ertuğrul Çakmak, Sebahattin Tuna, İbrahim Yılmaz. Yedek Üyeler; Nurettin Yılmaz, Melih Saç, Mahmut Dişçi, Ramazan Yeşilyurt, Hasan Aygüneş.

 

Denetim Kurulu Asil; Hasan Engin Eroğlu, Kadir Güner, Sinan İnan

Denetim Kurulu Yedek; Remzi Topçu, Cemalettin Keleş, Rahman Bozali.

Disiplin Kurulu Asil Üyeler; Güley Ersöz, Metin Göktürk, Erol Erdem.

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler; Erkan Daymaz, Burhan Gülşen, Recep Kerem.

 

Üst Kurul Delegeleri; Ahmet Kamil Bilgin, Berat Ciba, Esat Altun, Hasan Günçıkan, İlker Yel, Nuran İlerilemiş, Rahim Öztürk, Sebahat Ismarlayıcı, Serkan Gümülcinalı, Süleyman Turan, Turgut Balta, Zafer Çayır.

 

4 Şubat 2018 , Pazar Bu haber toplam 762 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU