Günün Tarihi:27 Ekim 2020

‘Justinianus dünya mirasına alınmalı’


Beşköprü Mahallesi’ndeki vatandaşları ziyaret eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Justinianus Köprüsü’nün UNESCO-Dünya Miras Listesi’ne girmesi yolunda ilk adımın atıldığını belirtti.

Misafirlik

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, meclis üyeleriyle birlikte Beşköprü Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi, bölgedeki esnaflara misafir oldu. Serdivan Beşköprü Park’ta düzenlenen programda konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Konuşmasında karşılıklı fikir alışverişlerinin önemine değinen Başkan Alemdar, Serdivan’da hayata geçirilen her projenin temelinde bu buluşmaların ve birlikteliğin yer aldığını ifade etti.

İl adım atıldı

Justinianus Köprüsü’nün UNESCO-Dünya Miras Listesi’ne girmesi ile ilgili ve restorasyon projesi ile ilgili mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Yusuf Alemdar, Ayasofya ile aynı dönemde inşa edilen köprünün UNESCO-Dünya Miras Listesi’ne girmesi yolunda ilk adımın atıldığını belirterek, “1500 yıldır tarihimize tanıklık eden Justinianus Köprüsü’nün Dünya Miras Listesi’ne alınması için girişimde bulunduk. Bu yolda ilk adım Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen restorasyon ihalesiydi. Serdivan Belediyesi’nin de köprü aydınlatma projesi, restorasyon projesine dahil edilerek restorasyonun kapsamı genişletildi. İnşallah Dünya Miras Listesi’ne kabul edildikten sonra Justinianus Köprümüz hak ettiği değeri görecek ve dünyanın dört bir yanından insanlar bu kadim eseri görmek için buraya gelecek.”

Hizmet

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, AK Parti olarak millete hizmeti Hakka hizmet olarak gördüklerini ifade ederek, “Biz hemşerilerimizin her zaman en iyiye, en güzele layık olduklarını düşünüyoruz. Belediye Başkanımızla birlikte mahallelerimize yaptığımız ziyaretlerde; vatandaşlarımızın gösterdikleri teveccüh, güler yüz ve samimiyet bizler için en büyük ödül. Bugün bizlerle birlikte olduğunuz ve fikirlerinizle katkıda bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi; Serdivan’da yapılan her yatırımın, hayata geçirilen her projenin altında bu birliktelik yatıyor. Sadece Serdivan’da değil memleketimizin her köşesinde bu birlikteliği tesis ettiğimiz sürece milletimizin bileğini içeride ve dışarıda kimse bükemez” dedi.

5 Şubat 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 686 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU