Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Hendek’in sorunları konuşuldu


MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu gündeme dair değerlendirerek toplu konut, eğitim, sokak hayvanları, trafik ve otopark sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Eğitim

Hendek’te yaşanan eğitim sorununu dile getiren Babaoğlu, “ Hendek özellikle son yıllarda ilçe sıralaması ve başarı oranında her geçen gün aşağı sıralara düşmektedir. Maalesef ilçemiz bu okulların hiç birini bünyesinde barındırmıyor. Bizim rahatsızlığımız Hendek’te evlatlarımız bu sınavlar doğrultusunda Sakarya’nın değişik ilçeleri ve merkezinde bulunan okullara gitmek zorunda kalıyorlar. Hendeğimizi nitelikli okul kapsamında hiçbir okulunu değerlendirmemişler. Akyazı, Arifiye gibi ilçelerde olan Fen lisesi neden Hendek’te olmasın. İlçe idarecilerimizi, siyasetçilerimizi, milletvekili ve bakanlarımızı ve bu kurumda bulunan tüm arkadaşları bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Konut

Babaoğlu, “Hendek’in normal şartlarda belli bir gelire sahip insanlarının konut edinme veya konut yapma problemi yok. Ancak ömrü boyunca çalıştığı maaşıyla konut edinme imkânı olmayan dar gelirli vatandaşlarımıza konut yapmak üzerine seçmenlerimize böyle bir taahhüt verdik. Herkes konut alacağım diye ümit ediyor. Hendek’te konut ihtiyacı olan, almakta zorluk çeken bütün vatandaşlarımıza konut yapalım eğer böyle bir gücümüz varsa. Ama biliyoruz ki Hendek Belediyesi belli bir borç yükünün altında, borçlarını ödemeye çalışan, kendi yağı ile kavrulan bir Belediye. Şimdi bizlerin eğer konut yapacak gücümüz varsa ben buna her türlü destek veririm. Yine müteahhitlere yaptıracaksak o zaman ne kıymeti var? Müteahhitlerin konut maliyetleri ortada ki onlar zaten konutlarını üretiyor.”

Sokak hayvanları

Babaoğlu, “Çalışan bayanlarımızdan, öğrencilerimiz ve sabah işe giden Hendek’li vatandaşlarımızdan sürekli gelen şikayetlerden birisi de başı boş grup halinde gezen sokak köpekleri. Saldırma risklerinden insanlar bıkmış durumda. Belediye bu konuyla ilgili bir barınak yaptı. Demek ki barınak yeterli değil ki halen bu şikayetler devam ediyor. Yetkililerden bu konuyla ilgili de çalışma yapmalarını ve bu soruna biran önce çözüm bulmalarını bekliyoruz.”

Trafik ve otopark sorunu

Hendek’te artık bırakın araçla, yaya olarak gezemeyecek hale geldik diyen Babaoğlu, “Trafik sorunu, otopark sorunu. Her ikisi de diğer kangren olan sorun gibi, kangren olmak üzere. Eğer bir çözüm üretilmezse ve çaba sarf edilmezse yakında ne yaya olarak ne de araçla hareket etme şansımız kalmayacak” şeklinde ifade etti.

Meslek odaları

Meslek odaları seçimlerinde müdahil olunuyor söylentileri ile ilgili Babaoğlu şu ifadelere yer verdi. “Meslek Odaları seçimleri yapılmakta. Yapılan var ve yapılacak olan var. Yapılan seçimde Başkanımıza ve bundan sonra yapılacak olan seçimlerde göreve gelecek Başkanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz bir siyasi partiyiz. Hedefleri olan, Hendek’in yönetimine talip olmuş, MHP’nin ilçe başkanı, Belediye Başkan adayı ve yönetimi olarak, hiçbir odanın seçiminde adaylardan hangisinin seçileceğine dair, meslek kuruluşlarından birine veya bir kaçına MHP olarak aldığımız karar, herkesin siyasi bir fikrinin olabileceğine, Meslek odalarının seçimlerine karışmadan bu süreci sadece izlemek, davet edildiğimiz yere gitmek sureti ile takip etmekten öteye geçmeyeceğimizi söyleyerek Yönetimimizle böyle bir karar aldık. Biz fotoğrafın büyüğüne bakıyoruz. Bizim hedefimiz daha büyük” dedi.

 ‘Bekleyeceğiz’

Kendisinin AK Parti tarafından aday gösterileceği ile alakalı duyumlar olduğu belirten  Babaoğlu, “Seçmenlerimiz son süreçlerde Milli Birlik ve Beraberlik açısından Liderlerimizin yakınlaşmasından böyle bir algıya kapılmış olabilirler. Şu anda böyle biliyorsunuz partilerimiz arasında bir ittifak komisyonu oluşturuldu ve bu komisyonun yerel seçimler ile alakalı bir ittifakın olacağına dair bir açıklaması yok. Bizler şu anda işimizi yapıyoruz. Kendi hedefimize kitlenmiş ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Bize böyle bir gelmedi ama Halk tarafından bize de soruluyoruz ama şu an böyle bir şeyle alakalı bizim ne bir düşüncemiz var, nede olabilirliği açısından bir öngörümüz var. Bakacağız, bekleyeceğiz” dedi. 

5 Şubat 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 964 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU