Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Okullar bugün şenleniyor!


İlk ve orta dereceli okullarda 15 günlük yarıyıl tatilinin ardından 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ikinci dönemi bu sabah itibariyle başlıyor. İlimizde de 185 bin öğrenci tatil sonrası okullarına ve öğretmenlerine kavuşacak.

Sınav maratonu

İkinci dönem ortaokul 8'inci sınıf öğrencileri için liselere giriş sınavı, lise son sınıf öğrencileri ve mezun adaylar için de üniversite sınavı maratonu ile geçecek. 2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı’nın ikinci döneminde 708 okulda 185 bin 864 öğrenci bu sabah itibariyle okullarına kavuşacaklar.

 

Projelere devam

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce okullarda başlatılan ‘Eğitimde Dönüşüm’  projesinde hedef ulaşılması için ikinci yarı yılda daha çok performans harcanacak. Bu yıl ilk kez ölçme değerlendirme sisteminin uygulanmasıyla en başarılı ilçe olan Arifiye’nin yanı sıra diğer ilçelerde başarının artması için çalışmalar sürecek.

 

Velilerle görüşme

‘Sakarya Velisi ile Görüşüyor’ projesi kapsamında ise velilere yönelik başlatılan iletişim ikinci yarıda daha hızlı şekilde devam edecek. İlk yarıda 40 bin öğrenciye ulaşılırken, kalan 145 bin öğrenci velisine de bu dönem ulaşılacak. Bu kapsamdaki görüşmeler bugün itibariyle yeniden start alacak.

 

Açık kapanacak

Bu arada öğretmen açıklarının kapatılması için yapılan çalışmalar kapsamında ‘Zorunlu Eğitim Bölgesi’ içine alınan ilimizdeki okullardaki özellikle branş öğretmenlerine yönelik açık ilk yapılacak atamalarla birlikte giderilecek. Böylelikle ilimizdeki eğitim ve öğretimin kalitesi de artmış olacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Töre

 

‘Başarılarla-sevinçlerle

dolu bir dönem olsun!’

 

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı 2.Kanaat Dönemi kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik bir mesaj yayınladı.

 

Hayırlı olsun

Töre’nin mesajı şöyle, “2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı II. Kanaat Dönemi’nin ülkemize, ilimize ve eğitim camiasına hayırlı olması temennisi ile değerli öğretmenlerimizin, saygıdeğer velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, başarılarla, sevinçlerle dolu bir dönem diliyorum.

 

2023 vizyonu

Eğitim öğretim süreçlerinde gerçekleştirdiğimiz her etkinlik ile ulaştığımız her başarı ile büyük ve güçlü Türkiye’nin 2023 vizyonunu oluşturduğumuz bu süreçte, öğretmen, veli ve öğrencilerimizle kısa bir tatil sonrası büyük bir özlemle ve azimle yeni bir eğitim öğretim dönemine başlıyoruz. Bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı evlatlarımızı hayata ve güzel yarınlara hazırlarken,  akademik, sosyal, kültürel ve manevi yönden gelişimlerini en üst düzeyde sağlamayı hedefliyoruz.

 

Kıymetli veliler,

Çocuklarımızın eğitim öğretim süreçlerinin başarılarla dolu olması, eğitimin tüm paydaşlarını mutlu edecek sonuçlara ulaşılması ancak siz değerli velilerimizin bu süreçte etkin roller üstlenmesi, süreci desteklemesi, okul aile işbirliğinin sağlam temeller üzerine kurulması ve veli-öğrenci iletişiminin güçlendirilmesi ile mümkün olacaktır.

 

Değerli meslektaşlarım,

Memleket evlatlarının geleceğe güvenle bakabilmesini sağlamak amacıyla daima yollarına ışık tutmaya, yol göstermeye ve onlara ideal rehber olmaya devam edeceğiz. Sizlerle meslektaş olmanın gururuyla şahsınıza ve büyük fedakârlıklarla yetiştirdiğiniz öğrencilerimize başarıyla, sağlıkla dolu bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.

 

Sevgili öğrenciler,

2023 vizyonu içerisinde eğitim hedeflerine, sizlerle ulaşacağız. Geleceğin güçlü Türkiye’si milli, manevi değerlerimizi önceleyen; ailesinin, sosyal çevresinin, milletin, ümmetin, insanlığın sorunlarına duyarlı, sorunları çözmeye aday olan sizlerin omuzları üzerinde yükselecektir. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeniz için kendinizi geliştirmeli, büyük düşünmelisiniz. Başarıya giden bütün yolların çalışmaktan geçtiğini unutmayarak gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız.

 

Sevgili Sakaryalılar

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Kanaat Dönemi’nin şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle eğitimin tüm paydaşlarının, sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarını, desteklerini ve şehrimizin, ülkemizin geleceğine yönelik taşıdığımız sorumluluğu paylaşmalarını bekliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Afrin Harekâtında kahraman ordumuza Yüce Allah’tan muvaffakiyetler diliyor, şehitlerimize rahmet niyaz ediyor, Sakarya halkına selam ve sevgilerimi sunuyorum.

5 Şubat 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU