Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Oturum ücretleri Mehmetçik’e


Adapazarı Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda meclis üyeleri AfrinHarekatı’na destek olmak amacı ile oturum ücretlerini Mehmetçik Vakfına bağışladı.

Meclis toplantısı

Adapazarı Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleştirildi. 16 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı öncesinde gündem dışı konuşmalarda söz alan meclis üyeleri Afrin operasyonu hakkında konuştular. MHP’li Mehmet İr,  “Yüce Allah’tan duamız kahraman askerlerimizin zaferidir” ifadelerini kullandı.

 

Oturum ücretleri

İr, “ Şanlı ordumuz önemli bir harekata girişmiştir. Bu harekatın arkasında desteğimiz tamdır. Devletimizin hükümetimizin ve ordumuzun yanındayız. Fırat Kalkanında olduğu gibi yine oturum ücretlerimizi Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmasını öneriyoruz” dedi.

 

Afrin Harekatı

AK Partili Selçuk Başyazıcı da, “ Bu öneriyi bizler de AK Parti grubu olarak destekliyoruz. Bunun yanında Adapazarı halkının temsilcisi olan bizler Afrin Harekâtı’nın yapıldığı sınırlarımıza ziyaret tertip edilmesini istiyoruz. Ordumuza ve hükümetimize desteği oradan da bildirmek isteriz” dedi. Adapazarı’nın büyük değerler yetiştirdiğini ifade eden Erhan Acar ise, bu değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini söyledi.

 

Vakfa bağış

Sınır ötesine yardım götürme fikrini kutlayan Başkan Süleyman Dişli, bu kararı sonuna kadar desteklediklerini ifade etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin davranışını da kutlayan Başkan Dişli, “Sayın Bahçeli’nin davranışı da gerçekten takdire şayandır. Şu dönemde verdiği destek çok değerli ve kıymetli bir destektir.Allah ülkemiz için iyi niyetlileri bir arada toplayıp güzel hizmetler vermeyi nasip etsin”dedi.Dişli’nin konuşmasının ardından meclis üyelerinin oturum ücretlerinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmasına karar verildi.

 

Offroad tesisi

Gündem dışı konuşmaların ardından da gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. İlk 7 madde imar ve bayındırlık komisyonuna havale edilirken, 8. Madde de ise Alandüzü’ndeki taşınmazlara yönelik 1/1000 ölçekli uygulamam imar planı yapma ve onama yetkisinin Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verilmesi teklifi kabul edildi.

 

Başkan yetki

Mecliste Karakamış Mahallesi’nde yer alan Orman Genel Müdürlüğü’ne ait taşınmaz üzerine Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun Offroad Ulusal ve Uluslar arası spor müsabakalarının organize edilebileceği tesislerin yapılabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile ortak hizmet projesi için belediye başkanına protokol yapma yetkisi verildi.

 

Engellilere yardım

Mecliste 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Makedonya’daki soydaşlarımıza emaneti olan Türk asıllı Ertan Şakiri adlı fiziksel engelli kardeşimizin ailesinin bir nebze de olsa hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Üsküp Büyükelçiliği’nin başlattığı kampanyaya en fazla 50 bin TL’lik destek için onay verildi.

 

Adabel kuruldu

Adapazarı Belediyesi Taşeron işçilerle ilgili 696 sayılı KYK kararı sonrasında belediye bünyesinde Adapazarı Belediyesi Personel Hizmetleri Anonim Şirketi (ADABEL)’ni kurdu. MHP’li meclis üyesi Erkal Etçioğlu’nun kurulan şirketin ortağı var mı sorusuna cevap veren Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, “Belediyemiz bünyesinde oluşturulan şirket tek. Ortağı yok. Yasa diğer ticari işlere izin vermiyor. Sadece personel çalıştırmaya yönelik olacak ve bir genel müdür atayacağız”dedi. Mecliste ayrıca Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün kurulmasına onay verildi.

6 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 625 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU