Günün Tarihi:31 Mayıs 2020

Bu işte büyük vebal var!


Sakarya Valiliği’nin 2015 yılı brifing raporlarında riskli olduğu için yıkılıp yerine yeni bina yapılması gerektiği belirtilen 21 okul binası öylece yerinde duruyor.

Vatandaşa çağrı

Sakarya Valiliği geçtiğimiz hafta içinde vatandaşlara riskli binalarını dönüştürmesi çağrısı yaparken, afet riskli binaların dönüştürülmesi için çıkartılan yasa ile gelen kolaylıkları da hatırlattı.

Okullar duruyor

Sakarya Valiliği, vatandaştan riskli binalarda oturmamasını, binaların yıkılıp yerine yenisinin yapılmasını isterken, bizzat valilik tespitleri ile yıkılması gereken 21 okul binası ise yerinde duruyor. Bu okullardan 20’sinde öğrenciler büyük risk altında öğrenime devam ediyorlar.

135milyon ödenek

Valilik, 2015 yılı brifing raporunda onarılması ve yıkılıp yerine yenisi yapılması istenen okullar için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 135 milyon lira ödenek istedi. Ancak, söz konusu ödenek gelmedi ve halen 20 okulda öğrenciler hayati tehlike altında eğitime devam ediyorlar

İmam Hatip boşaldı

Binası riskli olarak gösterilen okullardan ise sadece Sakarya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin binası boşaltıldı. Bu okul Ozanlar’da deprem sonrası yapılan binaya geçici olarak taşınırken, binanı yıkımına ise hafta başında başlandı.

7 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 497 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU