Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Fındıkçı FİSKO’ya tepkili


Adapazarı Fındık Tarım Satış Kooperatifi üyesi fındıkçılar mevcut yönetiminin Dağdibi’ndeki değerli arsa ve binalarını Fiskobirlik Merkezi’ne devir ve satış için alınacak olan karara karşı olduklarını belirttiler.

Zaten tahsisli yer

Adapazarı Kooperatifi’nin Dağdibi’ndeki 10 dönümlük arazisindeki binası, 2 depo ve 3 katlı lojmanın 2005 yılında Fiskobirlik Genel Merkezi’ne 49 yıllığına tahsis edildiğini söyleyen üyelerden Ferizlili bir grup, “6 bin üyeyi kapsayan yer az  bir üyenin katılımı ile yapılacak genel kurul ile satılamaz, devredilemez” dediler.

Kongre yarın olacak

Kooperatifin 8 Şubat’ta (yarın) yapacağı kongrede her ne kadar yerin değerinin belirlenerek satışının yapılacağının açıklandığını belirten üyeler, “Fiskobirlik Genel Merkezi elindeki yerleri satarken burayı niye almak istesin? Bu nedenle burada bir bit yeniği var” dediler.

Bize kalsın

Kooperatif üyelerinden kaçırırcasına yerin satışının yapılmak istenmesinin art niyetli olduğunu öne süren üyeler, “Kongreye katılan üyelerimiz bu satışa izin vermesinler. Herkes kongreye gelip tepkisini bizim gibi orada ortaya koysunlar. Bu yer bizimdir, yine bize kalsın” dediler.

7 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 727 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU