Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Akyazı’ya 7 milyon borç


Akyazı Belediye Meclisi Şubat ayına ait olağan toplantısını yaptı. Toplantıda İlçe sınırları içinde bulunan Mahalle yollarının bakım, onarım ve asfaltlanması işlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından 7 milyon lira borç kredi kullanılması için başkana yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Yetki

Meclis Üyelerinden Vedat Çağrı, Kemal Kaliç, A. Kadir Yıldırım, Mehmet Öztürk, Naci Çavdar ve Murat Öz’ün mazeret beyan ederek katılmadıkları toplantıda üyeler 13 gündem maddesini görüşüp karara bağladılar. Kabul edilen gündem maddeleri; Gündemin 1.maddesi gereğince İhlas Kaplıca Evleri Mükelleflerinin 2018 yılına ait emlak ve temizlik vergilerinin İhlas A.Ş. tarafından Belediyeye toptan ödenebilmesi için yapılacak olan protokolün Belediye Başkanı tarafından imzalanması oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 2.maddesine göre Mülkiyeti Belediyeye ait olan 3 adet taşınmazın 5393 Sayılı Kanunun 18/e maddesi hükümleri gereğince satılması, takas edilmesi, tahsis edilmesi, tahsisin kaldırılması ve 3 yıldan fazla süre ile kiralanması hususlarında Belediye Encümenine istenen yetki oybirliğiyle verildi.

Mezarlık

Gündemin 3.maddesine göre Mülkiyeti Belediyeye ait olan 2 adet taşınmazın 5393 Sayılı Kanunun 18/e hükümlerine göre satılması, kiralanması, takası, tahsis edilmesi ve tahsisin kaldırılması hususlarında Belediye Encümenine istenen yetki oy birliğiyle verildi. Gündemin 4.maddesi gereğince Beldibi Mahallesi Civek mevkiinde 161 ada ve 9 parselde bulunan 1787.18 m2 taşınmazın 5393 Sayılı Kanunun 18/e ve 75/d maddelerine göre mezarlık alanı olarak kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesine devri oy birliğiyle yapıldı.

Kefil

Gündemin 5.maddesine geçildi. Ömercikler Mahallesi Kuveyt evleri mevkiinde bulunan kat mülkiyeti Belediyeye ait olan Sosyal Hizmet binasının 25 yıllığına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına tahsisi oy birliğiyle yapıldı. Gündemin 6.maddesine göre 2 adet boş Memur kadro değişikliği değişikliğin yapıldığı şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 7-8 ve 9.maddelerinde yer alan İmar değişikliklerini içeren hususlar İmar Komisyonunda geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 10.maddesine göre Belediyenin yan kuruluşu olan AK Belde A.Ş. nin bankalardan almak istediği bir milyon liralık kredi için Belediyenin kefil olmasına imkan verecek yetkinin başkana verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Hendek’e hibe

İlave Gündem maddeleri; İlave gündemin 1.maddesine göre İlçe sınırları içinde bulunan Mahalle yollarının bakım, onarım ve asfaltlanması işlerinde kullanılmak üzere İller Bankasından 7 milyon lira borç kredi kullanılması için başkana yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. İlave gündemin 2.maddesine göre Belediyeye ait 54 HU 465 plakalı 1999 model otobüsün bedelsiz olarak Hendek Belediyesine hibe edilmesi oy birliğiyle kubal edildi.

Karar

İlave gündemin 3.maddesine göre belde belediyeleri kapatılan Altındere, Dokurcun ve Kuzuluk Mahallelerinin Muhtarlık sayısının eskiye dönüştürülmesi ile ilgili yapılan teklif görüşülmek üzere İmar ve Hukuk Komisyonlarına havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Mart 2018 ayına ait Meclis toplantısının 6 Mart 2018 Salı günü saat 14.00 de yapılmasına da karar verildi. 

7 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 546 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU