Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Akyazılı girişimcilere kurs


Akyazı Belediyesi, İş-Kur ve KOSGEB İşbirliği ile Akyazı’da katılımcılara girişimcilik eğitimi kursu verilecek.

Eğitim

Akyazı Belediyesi tarafından desteklenen İşkur, KOSGEB işbirliğinde ilçede ‘Girişimcilik Eğitim Sertifikası’ verilecek. Sertifika için 5 gün eğitim alacak olan girişimci adayları, 5 iş günü eğitim aldıktan sonra sertifika almaya hak kazanacak. Girişimcilik eğitim programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Anlaşma

Girişimcilerin almış olduğu sertifika ile 50 bin TL hibe, 1 milyon TL faizsiz geri ödemeli destek verilecek. Mart ayında başlayacak olan eğitimler için başvurular Akyazı Belediyesi İşkur Hizmet noktasında şahsen yapılacaktır. Eğitimler Akyazı Belediyesinin belirleyeceği salonda verilecek. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya girişimcilik kursları ile ilgili anlaşmaya imza attı. 

9 Şubat 2018 , Cuma Bu haber toplam 587 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU