Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Kansere savaş açtılar


Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri her fırsatta kanserde erken teşhisin önemini vurgulamaya devam ediyor.

Tanıtım ve randevu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü ile Kadın Doğum-Çocuk Hastanesi, Yenikent Devlet, Akyazı Devlet, Arifiye, Geyve, Akyazı ilçe merkezlerinde açılan stantlarda hasta, hasta yakını ve tüm vatandaşlara danışmanlık hizmeti verilerek, Kanser Erken Teşhis-Tarama Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz olarak verilen kanser tarama faaliyetleri anlatılarak kanser taraması için randevular verildi.

Mücadele

Halka açık alanlarda kurulan stant çalışmalarının yanında konferans ve kanserle savaşta daha etkin bir mücadele gerçekleştirebilmesi için sağlık personellerine de hizmet içi eğitim programları gerçekleştiren İl Sağlık Müdürlüğü, sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyerek, gerekli kontrolleri yaptırarak bir çok kanser türlerinin önüne geçilebileceğinin altını çiziyor.

İhmal edilmemeli

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, kanser tarama programlarının ve teşhis yöntemlerinin yaygınlaşması ile kanser hastalığının yüksek oranda tedavi edilebildiğini ifade ederek, “Sigara, alkol tüketiminin, obezitenin önüne geçilerek; sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel hareket gibi sağlığı olumlu etkileyen faktörlerle de kanserden korunulabilir. Yaşam alışkanlıkları nedeniyle kanser riski taşıyan ve aile öyküsünde genetik yatkınlığı olan bireylerin kanser taramalarını ücretsiz hizmet veren KETEM’lerde yaptırarak ihmal etmemeleri gerekir” dedi.

İlçeler

İl Sağlık Müdürlüğü Kanser-Sağlıklı Beslenme-Hareketli Hayat Birimi koordinatörlüğündeki çalışmalar Arifiye, Geyve, Akyazı, Adapazarı, Serdivan İlçe Sağlık Müdürlükleri, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akyazı Devlet Hastanesi ve Yenikent Devlet Hastanesi de destek verdi.

12 Şubat 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 726 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU