Günün Tarihi:29 Mart 2020

‘Mehmetçiğin yanındayız’


Türkiye Kamu-Sen Sakarya Başkanlar Kurulu, Afrin’de harekat yapan Mehmetçiğe destek bildirici yayınlandı.

İmza atanlar

Türkiye Kamu Sen Sakarya İl Temsilcisi ve Büro-Sen Sakarya Şube Başkanı Rahim Varol, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Düzlü, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan, Türk Haber-Sen Şube Başkanı Ali Çolak, Türk İmar-Sen İl Temsilcisi Cezayir Zehir, Türk Diyanet-Sen İl Temsilcisi Salih Çil, Türk Tarım Orman-Sen İl Temsilcisi Fatih Kurt, Türk Yerel Hizmet-Sen İl Temsilcisi Ergün Bektaş, Türk Kültür Sanat-Sen İl Temsilcisi Erdin Canbaz, Türk Enerji-Sen İl Temsilcisi Salih Yılmaz ve Türk Emekli-Sen İl Temsilcisi Necmiye Hergünöz’ün ortak imzalarıyla yapılan açıklamada Mehmetçiğe destek verildi.

 

Terör örgütleri

Açıklamada, “ Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye sokmuşlardır. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır” denildi.

 

Emperyalist güçler

Açıklamada, “Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam’ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır.

Nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır.

Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir” dedi.

 

Ayak sesleri

Açıklamada, “Hepimiz birer Mehmetiz, birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz.

Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar   bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek atıyor.Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor.

Gelsinler; tanklarıyla, toplarıyla, bütün teknolojileriyle, hile ve desiseleriyle gelsinler.

Er meydanı kurulmuştur. Bütün maskelerini çıkarıp gerçek yüzleriyle gelsinler; ak koyun kara koyun belli olmuştur. Bizim mahallemizde Türk’e rağmen, Türk’e karşı oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki, bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir” dedi.

 

Bedel ödeyecekler

Açıklamanın son kısmında şu ifadelere yer verildi. “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız. Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız.”

13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 2912 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU