Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Amatör telsizciler sınavdan geçti


Sakarya’da amatör telsizcilik sınavı gerçekleşti. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen amatör telsizcilik sınavının 2018 yılı ilk sınavı Türkiye genelinde 15 ilde yapıldı.

Binden fazla

Pazar günü yapılan sınavda, ülke genelinde binden fazla aday, amatör telsizci olabilmek için ter döktü. Sakarya Radyo Amatörleri ve Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneği Başkanı Gürel Özbakış, sınavın Türkiye'de genelinde Ankara, Antalya, Balıkesir, Denizli, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon ve Yalova olmak üzere 15 ilde toplam 17 merkezde gerçekleştirildiğini, Sakarya'da da sınavın Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlendiğini söyledi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından sınavdan, Sakarya'da sınav başarı oranı yüzde 61,27 olarak açıklandı.

 

13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 729 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU