Günün Tarihi:30 Kasım 2020

‘Utku’ya çare olalım’


Sakarya Valiliği Türk Kızılayı Sakarya Şubesi ve KANSERDER iş birliği ile kemik iliği hastası 18 yaşındaki Utku Akçay ve aynı durumdaki hastalar için kampanya başlattı. Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, “Binlerce Utku’ya çare olmak istiyoruz” dedi.

Kampanya

Kemik iliği kanseri hastalığı nedeniyle kök hücre nakliyle tedavi olmayı bekleyen 18 yaşındaki Utku Akçay ve aynı durumdaki hastalar için Sakarya Valiliği, Türk Kızılayı Sakarya Şubesi ile Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) iş birliğiyle uygun vericinin bulunabilmesi için kampanya düzenlenecek.

 

Kök hücre nakli

Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Elegante Kafe’de düzenlediği basın toplantısıyla tedavisi için kök hücre nakli olması gereken 18 yaşındaki Utku Akçay ve benzer durumdaki hastalar için 14 Şubat Çarşamba günü 11.00-17.00 saatlerinde Adapazarı Kültür Merkezi'nde kurulacak Kızılay standında, gönüllü bağışçılardan kan örneği alınacağını kaydetti.

 

‘Umut olmak için’

Tiryaki, “ Bu kampanya sayesinde binlerce Utku’ya çare olmak hedefindeyiz. Vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olarak hastalarımıza umut olmaya davet ediyoruz” dedi. KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar da Utku Akçay ve diğer kanser hastaları için kampanyaya destek çağrısında bulundu. 

13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 609 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU