Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Yağmursuyu hatları ihalede


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, şehrin muhtelif sokaklarında gerçekleştirilecek yağmursuyu çalışmaları için ihaleye çıkılacağını açıkladı.

27 Şubat Salı

Ercan, “Sakarya’da modern şehirciliğe en uygun şekilde yağmursuyu hatları inşa etmek için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda Adapazarı ve Serdivan’ın muhtelif kesimlerinde inşa edeceğimiz yağmursuyu hatları için 27 Şubat Salı günü saat 11.00’da ihaleye çıkıyoruz. İhale SASKİ Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilecek” diye konuştu.

 

Yaşan sıkıntılar

Son dönemlerde özellikle Serdivan ve Erenler’de ciddi yağmursuyu yatırımları yaptıklarını vurgulayan Ercan, “Bunların yanı sıra diğer ilçelerimizde de yağmursuyu çalışmalarını hayata geçirdik. Şehrimizde yağışlı havalarda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Adapazarı’nın Tepekum, Kurtuluş, Semerciler ve Şeker Mahalleleri ile Serdivan’ın Arabacıalanı ve İstiklâl Mahallelerinde toplam uzunluğu 8 kilometreye ulaşacak kısmi yağmursuyu yatırımları gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Çözüme kavuşacak

Ercan, “İlgili ilçe belediyelerinin yapacağı düzenleme çalışmalarına paralel olarak gerçekleştirilecek bu yatırımımız ile söz konusu bölgelerde yaşanan yağmursuyu problemlerini çözüme kavuşturmuş olacağız. Şehrimizi yağmursuyu ağları ile donatmak için projeler üretmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

17 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 565 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU