Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Ülkücüler yarıştı


Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı tarafından Orta Öğretim birimine yönelik “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlçeler Arası Bilgi Yarışması” düzenlendi.

İslam medeniyeti

Erenler Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programın açılışında konuşan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu, “Ülkü Ocakları, Türk gençliğinin Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşması için yoğun bir çaba sarf etmektedir. Bugün burada gerçekleştirilecek olan bilgi yarışması da, bu hedefe giden yolda küçük bir işaret taşı olacaktır. Ülkü Ocakları bir muhabbet kapısı olduğu kadar, bir ilim tedrisinin de adresidir. Türk- İslam medeniyetinin zengin kaynaklarından beslenen kurumumuz, Türk gençliğinin de bu kaynaklardan feyz alarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Büyük ülke

Sofuoğlu, “Ülkülerimiz zaman ve mekânları taşıran bir yüceliği bünyesinde barındırmaktadır. Ancak bu yüce hedefe ulaşmak için her şeyden önce kendimizi tanımak ve geliştirmek durumundayız. Türkiye'nin güçlü ve büyük bir ülke olması için, Türk gençliğinin bilgili ve azimli olması gerekmektedir. Çünkü büyük hedeflere ancak büyük ruhlu insanlar ulaşabilirler. Türk milletinin layık olduğu huzur ve refah zeminine kavuşabilmesi için, Türk gençliğinin kararlı ve gayretli olması şarttır” dedi.

Asil kanda

Sofuoğlu, “Türk gençliği ilmi ve ahlakı kendisine rehber edinerek, karşılaştığı problemleri akılcı ve makul öneriler getirmek suretiyle aşarak, milletimiz için aydınlık bir yolu inşa edecektir. Bu zorlu yolu aşmak için muhtaç olduğu kuvvet de damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Köklü bir dile, yüksek bir kültüre, büyük bir medeniyete sahip olan yüce milletimiz her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır” dedi.  

Ecdadımızın

Sofuoğlu, “Ezilmeye, sömürülmeye, itilip-kakılmaya asla tahammül edemeyiz. Geri kalamayız ve güçsüz düşemeyiz. Ecdadımızın açtığı milli istiklal ve milli istikbal yolunda daha hızlı bir şekilde ilerlemek mecburiyetindeyiz. Tarih şuuru, millet menfaati ve milli ülkü bize bunu gerektirmektedir” dedi.  

Etkinlikler anılıyor

Sofuoğlu, “Bu vesile ile; vefatinin sene-i devriyesi münasebetiyle Ülkü  Ocakları Sakarya il Başkanlığı olarak, içinde bulunduğumuz ayı şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu yapmış olduğumuz bir takım etkinliklerle anıyoruz. Bu etkinliklerden birisi olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Bilgi Yarışması’nın finalini icra etmekten çok mutluyuz” dedi.

Kutlu hedefe

Sofuoğlu, “Ülkü yolunda ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na  kadar tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyor emanetlerinin yılmaz bekçileri olarak bir an olsun yolumuzdan sapmadan, cayanlardan olmadan, satanlardan olmadan, kutlu hedefe ne pahasına olursa olsun Başbuğumuzun izinde, liderimizin emrinde, genel başkanımızın önderliğinde varacağımıza ve geleceğin lider ülkesini inşa edecek kadroları oluşturacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Dereceye girenler

Ülkücülük, İslamiyet, Başbuğ, Türk Dünyası, Abide şahsiyetler başlıklı 20 sorunun sorulduğu yarışma sonrasında sıralama şu şekilde gerçekleşmiştir.

1. Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı

2. Ülkü Ocakları Sapanca İlçe Başkanlığı

3. Ülkü Ocakları Kocaali İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Akyazı İlçe Başkanlığı

Katılım belgesi

Dereceye giren ilçelere plaket takdim edilmesi ve yarışmaya katılan orta öğretim mensubu gençlerimize katılım belgesi verilmesinin ardından program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. 

20 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 636 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU